Младост НП – Црвена звезда 26:30 (11:12)

56

Рукометашице Црвене звезде оствариле су победу у Новој Пазови против Младости резултатом 30:26 (12:11) у оквиру 14. кола Супер рукометне лиге Србије.

Након нешто бољег почетка домаћих, Црвена звезда је успоставила контролу над игром и преокретом дошла до вођства од 11:8. Рукометашице Младости су успеле да изједначе, али су црвено-беле голом Милице Ранчић стигле до минималне предности пред одлазак на одмор – 11:12.

Звезда је одлично почела друго полувреме и врло брзо поново стекла плус три. Изабранице Саше Бошковића су одржавале вођство од три, четири гола, да би средином другог дела игре домаће успеле да приђу на само корак до изједначења (21:22). Ипак, наше рукометашице су узвратиле са четири гола у низу, сачувале стечену предност и на крају заслужено тријумфовале са 30:26.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Теодора Величковић са 8 голова. Шест голова постигла је Александра Стаменић, а по 5 Милица Ранчић и Теодора Мајкић.

Црвено-беле се и даље налазе на 2. месту на табели са два бода мање од водеће Јагодине. Наредног викенда у 15. колу СРЛ Црвена звезда дочекује Раднички.

МЛАДОСТ НП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 26:30 (11:12)

Нова Пазова – Дворана: ОШ „Растко Немањић“. Гледалаца: 300. Искључења: Младост 14, Црвена звезда 14 минута. Седмерци: Младост 5(4), Црвена звезда 8(5).

МЛАДОСТ НП: Петковић, Паунић 8, Цазић 1, Кленковски 5(4), Стевановић 2, Радаковић 1, Ћурчин 4, Косановић, Јотић, Тешић 2, Рајковић, Шашић, Лазаревић 3, Вучетић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 6(2), Мајкић 5, Савић, Ристић, Аћимовић, Глушица, Андрић, Цвијановић, Стаменковић, Симић 4, Качаревић, Величковић 8, Манчић 2(2), Ранчић 5(1), Гаровић. Тренер: Саша Бошковић.

Претходни текстМилојевић: Емотиван повратак, надам се да ће публике бити још више
Следећи текстНајвећа Звездина посета на пролећним премијерама на Маракани у последњој деценији