Преокрет и победа Звезде над Железничаром

56

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су победу против Железничара резултатом 3:1, по сетовима 21:25, 25:18, 25:17, 25:20 у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге.

После нешто слабијег почетка и изгубљеног првог сета, црвено-беле су заиграле много боље и убедљивом игром преокренуле резултат у своју корист и тријумфовале.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Јелена Стојић са 19 поена. Пратиле су је Катарина Станковић са 16, Николина Лукић са 14 и Сашка Ђуровић са 10 освојених поена.

Са овом победом Звездине одбојкашице су се изједначиле на табели са Лајковчанкама, али због боље сет разлике црвено-беле су на 4. месту на табели. Наредног викенда у 17. колу Суперлиге изабранице Милана Гршића гостују Срему.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЖЕЛЕЗНИЧАР 3:1 (21:25, 25:18, 25:17, 25:20)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 120. Судије: Александар Петровић и Милан Милошевић. Трајање меча: 94 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуровић 10, Ђурђевић (либеро), Матеска 1, Јасек 1, Јакшић 1, Лукић 14, Вучићевић 5, Стаменковић 2, К.Станковић 16, Стојић 19, Јањић, Јовановић 2. Нису играле: Мијачић, Жигић. Тренер: Милан Гршић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Ивановић, Станојевић 5, Велтман 5, Милојевић 5, Зеленовић 20, Пакић (либеро), М.Стојановић, Божић 2, Копривица 4, Жакић 3, Томић 10. Нису играле: Терел, Костадиновић, А.Стојановић. Тренер: Бранко Ковачевић.

Претходни текстМилојевић: Очекујемо велику подршку навијача