Звезда славила у Петроварадину

68

Кошаркашице Црвене звезде мтс оствариле су још једну победу на гостовању против Војводине 021 резултатом 54:48 (17:14, 19:11, 14:17, 4:6) у 14 .колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Након нешто слабијег почетка, црвено-беле су успеле да успоставе своју игру и серијом од 11-0 дођу до вођства од 17:14 на крају прве четвртине. Наставила је Звезда са добром игром и на полувреме отишла са двоциферном предношћу – 25:36.

Обе екипе су у другом полувремену, а посебно у последњој четвртини, биле врло неефикасне. Црвено-беле су убациле укупно 18 понеа, од тога само 4 у последњих 10 минута, али и то је било довољно да изабранице Драгана Вуковића упишу 12. победу у шампионату – 48:54.

У екипи Црвене звезде истакле су се Ким Ројстер са 13, Невена Наумчев са 12 и Лана Радуловић са 10 постигнутих поена.

Звездине кошаркашице се и даље налазе на 2. месту на табели, са две победе мање од водеће Меге МИС, а у наредном колу у дербију дочекују управо лидера националног првенства.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 12 (3ск 6ас 1ул 3ил), Радуловић 10 (6ск 1ас 1ил), Чорто 5 (3ск 2ас 1ул 2ил 1бл), Јованов, Бојовић 6 (1ск), Селаковић 4 (7ск 2ас 2ул 1ил 1бл), Мишељић 4 (4ск 1ас 3ул 2ил), Ројстер 13 (8ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстНово дружење КК Црвена звезда и спортиста Специјалне Олимпијаде Србије
Следећи текстЦрвена звезда – Младост 2:0 (2:0)