Пораз Звезде у Крању

41

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз на гостовању у Крању од Триглава резултатом 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) у свом 12. мечу у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су на дерби у Словенију кренули ослабљени неиграњем неколицине руских интернационалаца што је доста допринело да изабраници Игора Косовића пруже слабију партију.

Звездини „оклопници“ су лоше почели и већ у 1. минуту примили су гол. Три минута касније Угљеша Новаковић је успео да изједначи, али су домаћи са два гола у наставку дошли до вођства од 3:1 на крају прве трећине.

Наша екипа није успела да пронађе пут до гола Триглава, а домаћи су наставили да повећавају стечену предност. Након 40 минута игре било је 5:1, а у завршници меча Словенци су постигли још један погодак за коначних 6:1.

Овим поразом Црвена звезда је препустила лидерску позицију Триглаву који има исто бодова, али бољу гол разлику, међутим наш тим има чак три утакмице мање од ривала из врха табеле ИХЛ лиге.

ТРИГЛАВ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Крањ – Дворана: Злато поље. Гледалаца: 75. Судије: Лешњак, Арлич, Чертанц. Казне: Триглав, 10 минута, Црвена звезда 8 минута.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Клеменц, Бошковић 1 (1ас), Грошељ 1 (2ас), Подрекар, Поточник 2 (1ас), Рајсар, Ахачич (2ас), Бертонцељ 1 (1ас), Горше 1, Маркич (1ас), Претнар (1ас), Јазбец, Л.Кухар, М.Кухар, Павлович, Јелар, Зорн. Тренер: Дејан Варл.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић (1ас), Лештарић, У.Новаковић 1, Подунавац, Цвик, Чекмарев, Митровић, Симић, Шпањевић (1ас), Ђинђић, Шаљић. Тренер: Игор Косовић.

Претходни текстМилојевић: Радује ме оно што видим