Један зицер, један скок… Тесан пораз Црвене звезде Меридианбет од Басконије

35

Кошаркаши Црвене звезде у 22. колу Евролиге поражени су од Басконије резултатом 91:90.

У крцатој „Арени“ црвено-бели су без Теодосића, Недовића и Топића одиграли чврсту утакмицу, водили на полувремену 52:43, али су лошом трећом деоницом (10:26) дали могућност гостима предвођени фантастичним Хауардом (32 поена) да се врате, поведу 11 разлике…

Ипак, корак по корак са скраћеном ротацијом црвено-бели су се враћали, али нису имали снаге за коначан преокрет посебно након неопрезности испод свог коша и промашеног пенала играча Басконије…

У нашем тиму Јаго Дос Сантос је убацио 26 поена, Рокас Гиедраитис је имао 13 поена, док је Џавонте Смарт на свом дебију у дресу Црвене звезде имао 11 поена.

Вања Маринковић је у победничком тиму имао 18 поена, док је дабл.дабл учинак имао Чиме Монеке са 13 поена и 12 скокова.

Црвено бели су тренутно на скору 9-13, а наредни меч играју следећег четвртка у Берлину против Албе.

Тренер Јанис Сферопулос: – Што се тиче утакмице, хтели смо да се боримо до краја, да победимо квалитетан тим. Мислим да смо почели веома добро у нападу, али дефанзивно смо имали проблем. Ухватили су седам офанзивних скокова у првом делу, причали смо у полувремену да морамо боље у том сегменту, јер им ти скокови дају више шутева за три поена. Нажалост, нисмо то контролисали вечерас, добијали су доста лаких поена, трећа четвртина је наравно била веома лоша, у нападу поготово, а то нисмо надокнадили у одбрани. Повели су двоцифреном разликом, али полако смо то смањили, вратили се, мали детаљи су опет одлучили – један скок, један промашај, један неискоришћени зицер… – рекао је тренер црвено белих.

Наредни меч екипа Црвене звезде игра у оквиру 17.кола АБА лиге против ФМП-а у недељу у Арени.