Убедљива победа Звезде против Војводине

57

Хокејаши Црвене звезде били су веома убедљиви у српском дербију против Војводине коју су савладали са 8:1 у ИХЛ лиги.

Београдски црвено-бели су повели у самој завршници прве трећине голом Лазара Лештарића. Новосађани су изједначили у 26. минуту преко Макеичикауа, а средином другог дела игре Угљеша Новаковић је донео Звезди ново вођство. До краја овог периода изабраници Игора Косовића постигли су још два гола, а стрелци су били Вук Крављанац и Сергеј Шченков.

Лештарић се поново уписао у листу срелаца у 50. минуту за 5:1, а два минута касније и Андреј Цвик је савладао голмана Новосађана. Свој други гол Крављанац је постигао пет минута пре краја, а коначан резултат меча поставио је Лештарић, који је тако уписао хет-трик, за убедљив тријумф од 8:1.

Звездини „оклопници“ су се учврстили на првом месту на табели ИХЛ лиге, а наредни меч је на програму 6. јануара 2024. године када ће црвено-бели дочекати екипу Медвешчак Адмирал.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Н.Николић, Пожар, Младеновић, М.Николић. Казне: Црвена звезда 29 минута, Војводина 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Брадић, Чекмарев, Дегтерев, Динић, Драговић (1ас), Гвозденовић, Крављанац 2, Лештарић 3, Митровић, К.Младеновић (2ас), М.Младеновић (1ас), У.Новаковић 1 (1ас), Пчалин, Подунавац (1ас), Шаљић, Шченков 1 (2ас), Симић, Синитсин (1ас), Шпањевић (2ас), Видовић, Цвик 1, Ђинђић (2ас). Тренер: Игор Косовић.

ВОЈВОДИНА: Белић, Падалитса, Агић, Аиупов, Дањи (1ас), Екмешчић, Грковић, Гусаров, Јерковић, Караб, Макеичикау 1, Мирков, Николић (1ас), Поповић, Рацић, Вучуревић, Ђорђевић. Тренер: Иван Милојевић.