Звезда лако до победе против Јесеница

53

Победом на гостовању против Сиј А Јесеница резултатом 4:1 хокејаши Црвене звезде су наставили победнички низ у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су до вођства дошли голом Павла Подунавца пред крај прве трећине. Други период игре је прошао у знаку Угљеше Новаковића који је у 32. минуту дуплирао предност нашег тима, а онда у 40. минуту донео и убедљивих 3:0.

Средином последње трећине у листу стрелаца се уписао и Андрија Рацић и тиме отклонио дилеме око победника меча. Домаћи су у 57. минуту ублажили пораз голом Пора – 1:4.

Црвена звезда се и даље налази на челу табеле ИХЛ лиге, а наредни меч наши хокејаши би требало да одиграју 23. децембра против Марибора у Словенији.

СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Јесенице – Дворана: Подмежакла. Судије: Грозник, Маркизети, Мурник. Казне: Јесеинце 2 минута, Црвена звезда 6 минута.

СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ: Сотлар, Балдерман, Балох, Борсе, Добравец, Маринковић, Шмид, Кобал, Миклич (1ас), Пазлар (1ас), Пор 1, Вукадин, Гављак, Главич, Ребољ, Штурм. Тренер: Алеш Сођа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Забелин, Бодиш, Драговић (2ас), У.Новаковић 2, Подунавац 1, Шченков (3ас), Шпањевић (1ас), Гвозденовић, Митровић (1ас), М.Младеновић, Пчалин, Рацић 1, К.Младеновић, Шаљић, Симић, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

Претходни текстБахар: Уз подршку звездаша до победе у Крушевцу
Следећи текстОбилић – Црвена звезда Примобет 28:29 (16:13)