Тијана Лукић водила Звезду до победе против Бенфике

42

Ватерполисткиње Црвене звезде оствариле су победу на старту финалног турнира ЛЕН Челенџер Купа, који се игра у Загребу.

Црвено-беле су у првом колу савладале португалску Бенфику са 13:10, а у суботу од 19 и 30 их очекује дуел са сплитским Јадраном, који ће у преподневном термину одиграти још један меч.

У саставу Црвене звезде није било Јоване Радоњић и Ксеније Мојсеве, а играле су: Лазић, Лазовић, Маринковић, Лујић 2, Дамјановић, Јашченко 2, Диаз Меса 2, Илић 2, Миленковић, Лукић 5, Радојчић.

Португалке су повеле у другом минуту, али је потом Звезда заиграла много боље и за пет минута је серијом голова стигла до преокрета од 4:1. Својим трећим голом на мечу, Тијана Лукић је повисила на максималних 5:1. Искористила је потом Бенфика два петерца у свега 14 секунди, да би у самој завршници првог полувремена пришла на гол заостатка (7:6).

Дошле су Португалке и до изједначења, али је Звезда одговорила серијом од три гола и повела је 10:7. Међутим, у наставку се водила егал борба, Бенфика је прилазила неколико пута на „-1“, а тачку на утакмицу ставиле су Маја Јашченко и Христина Илић головима за коначних 13:10.