Пети тријумф црвено-белих у ИХЛ лиги

50

Хокејаши Црвене звезде савладали су са 7:2 екипу Задра у својој петој утакмици у ИХЛ лиги и тако се са максималним учинком налазе на челу табеле.

Водила се велика борба на почетку меча, а голова у првих 20 минута није било. Звезда је повела голом Славка Видовића у 25. минуту. Два минута касније и Алекса Гвозденовић се уписао у листу стрелаца. Гости су имали спреман одговор и головима Ведлина и Бруна Зовка изједначили. Ипак Звезда је врло брзо узвратила прво преко Марка Драговића, а потом и Сергеја Шченкова и поново дошла до плус два – 4:2.

На почетку трећег периода игре Андреј Цвик је повисио Звездино вођство. Шченков поново погађа у 58. минуту, а коначан резултат поставља Андрија Шпањевић минут и по пре краја меча – 7:2.

Наредног викенда хокејаши Црвене звезде дочекују Јесенице.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЗАГРЕБ 7:2 (0:0, 4:2, 3:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Николић, Младеновић, Ђокић. Казне: Црвена звезда 4 минута, Загреб 2 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Брадић, Дегтерев (1ас), Динић, Драговић 1 (1ас), Гвозденовић 1, Крављанац (1ас), Лештарић (1ас), Митровић (1ас), К.Младеновић (1ас), М.Младеновић, У.Новаковић, Пчалин, Подунавац (2ас), Рацић, Шаљић, Шченков 2 (1ас), Симић, Синитсин, Шпањевић 1 (2ас), Видовић 1, Цвик 1, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

ЗАГРЕБ: Бујанић, Заниновић, Алић, Бабић, Дигула, Јарчов, Јовић (1ас), Кегаљ, Клобучар, Љубичић, Новотни, Радонић, Словинац, Сркетић, Стипковић, Тадић, Ведлин 1 (1ас), Златар, Б.Зовко 1, Х.Зовко. Тренер: Бруно Брегант.