Тесан пораз у дербију – 88:86

49

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет поражени су у утакмици 5.кола Евролиге против Партизана 88:86.

ПАРТИЗАН Моцарт Бет – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Меридианбет 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21)
Београдска арена, Нови Београд.
Судије: Мигел Анхел Перес, Гитис Вилијус, Раин Перанди.

Све је почело великим заостатком Црвене звезде, са 17:2 за Партизан, али је полако црвено-бели тим успео да до полувремена дође до изједначења (полувреме 42-42), а онда и да поведе.

Црвено-бели су тада играли одличну кошарку и контрлисали дешавања на паркету до 5 минута пре краја када су имали 74:64

У врло чврстој изједначеној завршници Шабаз Нејпир и Милош Теодосић су промашили неколико пенала који су у тесном мечу направили разлику.

Црвена звезда Меридианбет: Лазаревић, Теодоић 9 (6ас, 4ск, ), Ханга 11 (4ск), Давидовац 2, Митровић 8 (8ск), Симоновић, Нејпир 14, Тоби 7 (3ск), Боломбој 16, Илић, Гедраитис 8, јаго 11 (5ас);

Већ у понедељак на истом месту два тима одиграће и утакмицу у оквиру 5.кола АБА лиге, а наредог петка екипа Црвене звезде дочекује Бајерн у Београдској Арени.