Црвена звезда Меридианбет моћна у дербију против Цедевита Олимпије 94:51!

32

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цедевита Олимпију резултатом 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18) у 2. колу АБА лиге.

Пред 10 хиљада гледалаца у Арени, црвено-бели су одиграли одличну утакмицу и практично од 3-4.минута поништили епитет дербија који је носила ова утакмица.

Одлично су меч отворили Нејпир и Недовић, Црвена звезда је повела 19:11, а након тога све остало је било у црвено белим тоновима, смењивале су се добре одбране и атрактивни напади, па је већ на полувремену било јасно да бодови остају у Београду (50:25).

Тренер Душко Ивановић ротирао је све играче које је имао на располагању ( у недељу су одмарали Теодосић, Лазаревић и Кузмић), а предност је у једном тренутку нарасла на невероватних +50 (94:44), али су гости са завршних 7:0 поставили коначних 94:51.

Црвена звезда: Ханга 3 (7ас, 5ск, 3 ук.л), Давидовац 5 (4ск), Митровић 4, Лазић 3, Симоновић 4, Нејпир 15 (5ас, 5 ук.л), Тоби 13 (8ск), Боломбој 9, Илић 5 (4ск), Недовић 17 (4ас), Гедраитис 8 (5ск, 4ас), Дос Сантос 8 (1/11 за три, 5ас)

Цедевита Олимпија: Стјуарт 2, Арманд, Со 19 (8ск), Радичевић 4, Кобс 8, Глас, Блажич 2, Матковић 7, Џоунс 4, Шчука 5, Клобучар, Шашков:

Тренер Душко Ивановић: – Имали смо прави приступ против добре екипе, али очито нису нашли свој стил игре. Играли смо онако како треба да играмо утакмицу”, Момци су одиграли фокусирано ангажовано и дисциплиновамо, али још нисмо од онога што треба да играмо -рекао је тренер црвено белих који је имао замерки једино на уводних пар минута када је екипа имала 6 изгубљених лопти.

Екипа Црвене звезде Меридианбет тренираће у Београду до четвртка када путује за Каунас, а у трећој рунди АБА лиге 15.10. очекује их гостовање у Чачку, пре првог дуплог кола Евролиге против Монака и Виртуса (Београд и Болоња).