Шест првака и 19 медаља на шампионату Србије

51
Извор: Facebook/Srpski Atletski Savez

Атлетичари Црвене звезде освојили су највише медаља на Првенству Србије које се одржало у Краљеву. Висока спремност и фокус наших атлетичара донела нам је 19 медаља, али и много њих је било близу освајања одличја поставивши сјајне резултате.

Како je и сам навео „са пола снаге“ Армин Синанчевић тријумфивао је у бацању кугле и још једном се окитио насловом првака државе са даљином од 20.41 метара.

Неизвесно као и на Балканијади викенд пре било је у скоку удаљ, али је сценарио био исти. На победничком постољу Страхиња Јованчевић са поново одличном даљином од 7.88 метара у претпоследњој серији.

Милана Тирнанић попела се на трон најкраће спринтерске дисциплине на отвореном. Тријумф на 100 метара забелезила је са резултатом 11.51 секунди.

Редовна освајачица медаља на средњим пругама где год се појави, Катарина Милосављвић, освојила је злато на 1.500 метара првог дана такмичења у времену 4:31.19, док је другог дана на краћој дистанци, на 800 метара била бронзана са 2:13.08.

На резултате испод 14 секунди у дисциплини 110 метара препоне вратио се Богдан Видојковић. Прву титулу сенорког првака Србије освојио је са 13.94 секунди.

Мушка штафета 4×400 метара победила је са 3:26.65 у саставу Никола Ковачевић, Матеја Сандић, Петар Андровић и Александар Камаљевић.

Сребрне медаље

Вицешампионка Србије у бацању копља била је Ивана Ђурић. Хитац на граници личног рекорда, овога пута сребро са сјајних 54.73 метра.

Наталија Грујић изостала је са наступа на ЕЈОФ-у иако је имала истрчану норму, али као замена дошло је државно првенство за сениоре и то награђено сребром, али на 1.500 метара. Медаљу је освојила са 4:31.51.

Женсна штафета 4×400 метара била је другопласирана са 4:01.16, а њу су истрчале Уна Мрђеновић, Наталија Грујић, Милица Јакшић и Катарина Милосављевић.

У штафети 4×100 метара истрчан је фантастичан резултат од 41.13 секунд у саставу Звезде 1 – Стефан Михајлов, Стефан Каљуш, Никола Ковачевић и Страхиња Јованчевић .

Бронзане медаље

Последњу проверу пред јуниорско Европско првенство у Јерусалиму направила је Милица Томашевић, али на 1.500 метара, освојивши бронзу и тако комплетирајући све три медаље за Звезду у овој дисциплини са резултатом 4:35.67.

Стефан Каљуш двоструки је освајач бронзаног одличја у појединачној конкуренцији на 100 и 200 метара. Краћу дистанцу истрчао је за 10.79 секунди, а дужу за 21.70 секунд.

Препонаши Матеја Сандић и Петар Андровић били су трећепласирани на 110 и 400 метара препоне.

Сандић се поново опробао на сениорској висини препона и истрчао 15.30 секунди, док је Андровић био близу личног рекорда и истрчао 54.27 секунди.

Троскокаш Душан Вранеш најдаљи одраз у песку оставио је на 13.47 метара.

Теодор Комненић зауставио се на прекоченој висини од 2.04м и окитио се бронзом.

Звезда 2 у штафети 4×100 метара била је иза Звезде 1 за 84 стотинке, а бронзу су освојили Урош Дубајић, Милош Николић, Матеја Сандић и Богдан Видојковић.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима на одличном шампионату државе, још једном смо оправдали епитет најуспешнијег клуба у Србији.