Дуња Спасић првакиња Србије у вишебоју и нова државна рекордерка на 60м препоне

60

Атлетичарка Црвене звезде, Дуна Спасић, нова је шампионка Србије у тробоју за млађе пионирке. Дуња је поставила и нови национилни рекорд у дисциплини 60 метара препоне које је било на програму Појединачног првенства Србије.

На тробоју у дисциплини 60 метара Дуња је истрчала 8.62 секунди и освојила 862 бода.

Куглу је бацила 9.84 метара, што вреди 594 бода.

Последња дисциплина у којој се наступа је скок удаљ, а ту је наша атлетичарка забележила даљину од 4.66 метра и на укупан биланс додала 494 бодова.

Нови национални рекорд на 60 метара препоне сада износи 9.64 секунди, које је Спасићева поставила у неизвесној трци.

Какав викенд и какви резултати за Дуњу и њеног тренера Немању Божића.

Медаљу на Првенству Србије за млађе пионирке освојила је још једна Немањина пуленка, Нина Гутовић, која је нова вицешампионка државе у скоку увис. Нина је сребрну медаљу освојила са прескочених 1.47м увис.

Честитамо нашим атлетичаркама и њиховом тренеру на постигнутим успесима и желимо пуно среће у наставку сезоне!