Пораз Црвене звезде у другој утакмици, трећа на програму у недељу

20

Кошаркаши Партизана победили су Црвену звезду у другој утакмици финалне серије АБА лиге са 87:78.

Утакмица број три се игра у недељу са почетком од 20:30, а домаћин ће бити екипа Црвене звезде.

ПАРТИЗАН МОцАРТ БЕТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МЕРИДИАНБЕТ 87:78
/23:22, 21:22, 24:18, 19:16/

Штарк арена, Нови Београд;
Гледалаца: 18.477;
Судије: Матеј Болтаузер, Милош Кољеншић, Сашо Петек.

Црвена звезда Меридианбет: Вилдоза 8, Лазаревић -, Кампацо 9 (7ас), Митровић 9, Лазић 4, Мартин -, Добрић 11, Илић, Недовић 21, Петрушев 7, Бентил 6 (7ск).

Тренер КК Црвена звезда Мериданбет Душко Ивановић: – Честитам Партизану, искористио је врло добро предност домаћег терена и води 2-0. Ми смо вечерас играли пуно боље у првом полувремену, имали смо шансе да победимо, али мислим да смо даровали ову победу Партизану са неким промашајима. Нарочито са падом у одбрани у другом полувремену, али добро. Скор је 2-0, игра се на нашем терену, ништа то нама не мења, ни наш филинг да можемо да победимо, ни наш план да освојимо. Ја страшно верујем својим играчима, знам шта они могу. Ако неко хоће да освоји финале, не може да има сумњу да ће да победи. Ни ја, ни моји играчи. И ја немам сумњу. Играћемо са максималном енергијом коју можемо да имамо. Промашити зицер је саставни део гире. Изгледа лако, али некад је тешко погодити, иако то изгледа немогуће. Немојмо да мислимо да је лако. Из публике јесте, али није баш тако. Али надам се да ћемо те зицере погодити у наредној утакмици.

Продаја карата за утакмицу број 3 почиње у петак.