Звезда убедљиво до пласмана у финале

39

Ватерполисткиње Црвене звезде пласирале су се у финале плеј-офа, пошто су и у другој утакмици полуфинала победиле Партизан са убедљивих 18:7. Црвено-беле су у првом сусрету биле још убедљивије, пошто је тада резултат био 18:4, па се и у реваншу питање победника није постављало.

Црвено-беле су повеле 3:0 головима Христине Илић, Анастасије Корени и Ане Мамоглу, да би се у другој четвртини распуцале и друге играчице, па је предност већ на полувремену била убедљива (11:4). У наставку је екипа Драгане Ивковић одржавала и постепено увећавала високу предност и тако је изборила пласман у финале, у којем ће се за титулу шампиона Србије борити са Војводином.

Ана Мамоглу је са шест голова била најефикаснија, Јована Радоњић је додала четири, а Анастасија Корени, Ива Маринковић, Христина Илић и Милица Зелић по два поготка.

Црвена звезда – Партизан 18:7 (3:0, 8:4, 5:2, 2:1)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Корени 2, Дамјановић, Маринковић 2, Мамоглу 6, Радоњић 4, Меса, Илић 2, Зелић 2. Тренер Ивковић.

ПАРТИЗАН: Игњић, К. Трмчић, Богосављевић, А. Трмчић 3, Рацков, Милићевић 2, Миладиновић 2, Стевановић, Брауновић, Настић. Тренер: Плећаш.