Црвена звезда играла, па се „играла“ и победила у Чачку

31

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет савладали су екипу Борца резултатом 82:87 (17:19, 17:23, 16:22, 32:23).

Препуна дворана у Чачку је од самог старта меча видела огромну борбу где је Звезда контролисала меч, али је домаћин уз велику енергију и подршку са трибина константно био у резултатском егалу, па чак средином друге деонице и у предности (32:29). Пред сам крај полувремена Звезда је успела да се одлепи, те је резултат на паузи био 34:42.

Двоцифрени у Звезди су били Кампацо и Петрушев који су постигли 11, односно 10 поена.

Друго полувреме је било од сјаја до очаја за нашу екипу која је брзо игром на свом нивоу дошла до двоцифрене предности, почетком последње деонице чак 17 разлике (54:71), али је домаћин успео у потпуности да се врати у меч, те је на минут до краја резултат био 80:83 у корист наше екипе.

Победу нашој екипи је донео Кампацо који је био сигуран са линије пенала у самој завршници меча, а сваку сумњу одагнао је Петрушев блокадом на шуту за три поена Хејла који је био и најефикаснији са 28 поена.

Резултат на крају 82:87.

Најефикаснији у победи је био Кампацо са 20 поена. Дабл-дабл учинак остварио је Петрушев који је уписао 14 поена уз 10 скокова. Двоцифрен је био такође Митровић са 14 убачених поена.

Црвено-бели следећи меч играју у четвртак против Фенербахчеа на свом терену, што је уједно последња овосезонска утакмица за нашу екипу у Евролиги.

Претходни текстВојводина – Црвена звезда Грундфос 37:19 (21:11)
Следећи текстФантастичан успех јуниорки, кадеткиња и пионирки на Ускршњем турниру у Анкони