Први пораз рукометашица

63

Рукометашице Црвене звезде забележиле су први пораз у сезони, у оквиру 11.кола Супер Б лиге Раднички је славио у градском класику и прекинуо победнички низ нашеих девојака – 20:24 (10:13).

Можда не у право време, јер већ у среду Звездине девојке играју против Бекамента меч полуфинала Купа Србије, али Раднички је искористио лош дан и дошао до вредне победе.

Без помоћи Кристине Цвијановић и Иве Андрић, и голова Андрее Бонер, наше девојке нису успеле у првом полувремену да сломе отпор гошћи, које су серијом у самом финишу стекле пресудну разлику. Маша Живковић је изједначила на 10:10, а три узастопна гола Глорије Зелић донеле су 10:13 „Крсташицама“ за полувреме.

Раднички је ту предност чувао, и наставио серију између два полувремена до 10:16 преко Александре Васић и још једним голом Живковићеве, али су одмах одговориле црвено-беле. Три гола Вање Ђорђевић, по један Олге Милојевић и Јане Момчиловић довеле су до само гола минуса, али испустиле су тај моментум изабранице Весне Бојковић. Нису биле прецизне у наредним нападима, а Раднички се одбранио, битне голове су постигле Васићева и Радоњићева. Наш тим је смањио разлику у финишу преко Марије Конатар до коначних 20:24.

Девет голова Вање Ђорђевић нису били довони за нешто више.

У среду Бекамент на Бањици у оквиру полуфинала Купа, а затим и меч против Београда у 12.колу Супер Б лиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 20:24 (10:13)
Београдхала: УСЦ „Вождовац““. Гледалаца: 150. Судије: Лана Зрнић и Софија Петровић (Београд). Искључења: Црвена звезда 10, Раднички 14 минута. Седмерци: Црвена звезда 2(2), Раднички 6(6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић 2, Конатар 2, Петковић, Момчиловић 2, Ристић, Бонер 2(1), Ђурковић 1, Ђорђевић 9(1), Савић, Тасић, Кнежевић, Видић 1, Савић, Кострешевић 1, Доровић. Тренер: Весна Бојковић

РАДНИЧКИ: Јанковић, Тамара Марковић, Костић, Мандић 1, Оровић, Видаковић, М.Тепша, Пенић 4(1), Живковић 5, Вукосављевић, Радоњић 4, Милојковић, Тејић, Тара Марковић, Зелић 7(5), Васић 3. Тренер: Иван Мијатовић

Претходни текстЦрвена звезда Меридианбет дочекује Студентски центар (недеља, 19)
Следећи текстМеталопластика – Црвена звезда Грундфос 37:28 (20:11)