Освојено 15 медаља на јуниорском Првенству Србије

64
Извор: @samodimitrije

Атлетичари Црвене звезде били су веома успешни на првом Првенству Србије ове сезоне, са освојених 15 медаља.

Матеја Сандић нови је првак Србије на 200 метара са сјајном трком на 22.24 секунде. Пре ње освојио је вицешампионску титулу у његовој матичној дисциплини на 60 метара препоне са 8.11 секунди.

Да је Звездина дисциплина бацање кугле потврдио је Стефан Јованов са убедљивом победом од 15.70 метара.

Једнак успех на 60 метара препоне остварен је и у конкуренцији јуниорки. Љубица Павловић освојила је сребрну медаљу са 9.21 секунди.

У финалима на 60 метара такође две сребрне медаље за АК Црвена Звезда, обе са одличним резултатима.

Ксенија Зорановић трком од 7.68 секунди обезбедила је себи вицешампионско место.

Михајло Киш букнуо је у финалу и са сјајних 7.12 секунди био на другом месту.

Феноменална трка видјена је на 3000 метара. Милица Томашевић освојила је сребрну медаљу са резултатом 10:09.02. Позивницу испод на победницком постољу била је сјајна Наталија Грујић, која је бронзано одличје освојила са 10:32.65.

Тара Вучковић неприкосновена у својој узрасној категорији успеха је да освоји медаљу за старије јуниорке. Време од 2:20:92 донело јој је бронзану медаљу.

Бронзану медаљу на 400 метара освојио је Петар Андровић у изузетно јакој конкуренцији са 51.99 секунди.

Старији јуниори били су златни у штафетама 4×200 и 4×400 метара са екипом Звезда 1, док су јуниорке биле сребрне у истим штафетама. Звезда 2 успела је да освоји бронзу на 4×200 метара.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима, поносни смо на вас и желимо вам пуно успеха у наставку сезоне.

Претходни текстЗвездино пролеће, још од 1984.