Црвена звезда максимална против Новог Сада

71

За нешто више од једног часа, одбојкаши Црвене звезде победили су максималним резултатом 3:0, Нови Сад Манекс. Од првог минута изабраници Игора Жакића диктирали су темпо, а у првом сету брзо су дошли до 10:4. На 15:7, успели су гости да вежу три поена, али то није било довољно за преокрет. Запретили су Новосађани са три везана поена и код 21:15, али са расположеним Околићем успели су црвено-бели да освоје четири поена у низ и стигну до првог сета.

Нешто више неизвесности било је у другом сету, ипак и ову деоницу решили су у своју корсит домаћи.

У трећем сету повео је Нови Сад са 4:1, затим и 10:5, али је Црвена звезда успела да изједначи на 12:12 и преокрене сет. Са три везана поена на 13:13, јасно је било коме ће припасти и ова деоница меча.

Добро су играли црвнео-бели у нападу, а најефикаснији био је Стефан Скакић са 13 поена, док је један мање на крају имао Душан Николић.

У наредном колу одбојкаши Црвене звезде играју против Партизана.

Црвена звезда – Нови Сад Манекс 3:0 (25:18, 25:20, 25:21).

СРЦ Вождовац на Баници. Гледалаца: 100. Судије: Владимир Јовић, Предраг Спасић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Станковић 2, Мариновић 10, Николић 12, Караско 3, Скакић 13, Поломац 5, Јовић (либеро).

НОВИ САД МАНЕКС: Лагунџин 8, Војводић, Шарановић, Тонић 2, Пришић 2, Шаровић 4, Вујовић 12, Савовски 8, Бошњак 6, Шкундрић, Брборић (либеро).