Црвена звезда Грундфос – Кикинда 37:26 (19:14)

70

У последњој утакмици у 2022.години у „Шумицама“, у оквиру 12.кола АРКУС лиге, Црвена звезда је савладала Кикинду 37:26 (19:14).

До осмог тријумфа у сезони црвено-бели су дошли без проблема, јер су контролисали дешавања у „Шумицама“ током свих 60 минута.

Осим почетног надметања, Кикинда је имала прикључак до 15.минута када су црвено-бели у серијама ломили отпор противника, а затим стигли и до +8 у 25.минуту после гола Ивана Хорвата. Кикинда је узвратила серијом 4:1, Врговић је погодио за 19:14 пред полувреме.

У наставку без промена, Звезда је контролисала резултата, диктирала ритам и дошла до двоцифрене предности у 53.минуту преко Уроша Колунџића, (33:23). До краја меча, Ђуровић и Кнежевић су сачували великих 12 голова разлике, а Костић поставио коначан резултат, 37:26.

У најефикаснијем издању јесењег дела истакли су се са по 8 голова Ненадић и Ђуровић, Симић је постигао шест, Бујишић пет, и добио признање за играча утакмице.

До паузе Звезду очекују финале Купа Београда на Бањици, у среду (20:30) против Рекреатива, а затим на истом месту и у суботу, 17.децембра и последње коло јесени против Обилића.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС – КИКИНДА 37:26 (19:14)
Београд, хала: „Шумице“. Гледалаца: 70. Судије: Душан Цветковић и Игор Николић (Лесковац). Искључења: Кикинда 2 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(4), Кикинда 2(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС: Ђуровић 8(2), Хорват 2(1), Симић 6, Ненадић 8(1), Мајдуб, Колунџић 2, Радовановић, Гемаљевић, Мајес, Јелић, Кнежевић 2, Перић, Бујишић 5, Шљукић, Канкараш 4. Тренер: Ратко Ђурковић

КИКИНДА: Балабан 1, Кукић 3, Босанчић 2, Лисица 3, Костић 1, Трнинић, Егић 2, Мишков, Шијан 4, Врговић 4, Панић 1, Комарек 3, Илијин 2, Гаћиновић. Тренер: Горан Куртеш

Претходни текстЦрвена звезда максимална против Новог Сада
Следећи текстИнтервју председника Небојше Човића: Велика, историјска прва победа