Звезда поражена од Лублина

81

Кошаркашице Црвене звезде мта поражене су у сусрету 5.кола Еврокупа у хали у Железнику од шампиона Пољске Лублина, 63-82 (14-22, 21-20, 7-23, 21-17).

Победа је нашем тиму могла да донесе и друго место у групи А, али су гошће у трећем периоду великом серијом потврдиле победу.

Лублин, за који наступају Александра Станаћев и Катарина Зец, је већ у првом периоду стекао двоцифрену разлику (2-12), коју су црвено-беле су успеле да спусте испод 10 поена до уласка у другу деоницу, 14-22. Лублин је контролисао разлику у наставку игер до финиша, када је мини серијом Звезда, после тројке Невене Наумчев, успела да преполови минус, али је Спаркл Тејлор у последњем нападу одбила налет нашег тима пред полувреме, 35-42.

Серијом 15-0, укупно 19-2, у трећој четвртини Лублин је потврдио тријумф у Београду. Дуња Зечевић је тројком прекинула серију гошћи, које су пред последњих десет минута имале 42-65, после поена Тетјане Јуркевичус.

Последња четвртина није донела промене, Лублин је до финиша имао контролу резултата, Звезда је везала четири тројке, Александра Катанић последњу за коначних 63-82.

Александра Катанић је била и најефикаснија са 14 поена, Тина Јаковина је убацила 13, Снежа Чолић 7.

У последњем колу групне фазе Црвена звезда дочекује Панатинаикос наредног викенда.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 3 (1ск 2ас), Хал 5 (1ск 2ас 1укл), Чорто (4ск 1ас 1укл), Богићевић 3 (2ск 1укл), Зечевић 6 (1блк), Катанић 14 (7ск 3ас 1укл 1блк), Недељков 6 (1ас), Јевтовић, Бојовић 4 (3ск 2ас), Јаковина 13 (8ск 3ас 3блк), Чолић 7 (3ск 5ас), Аифува 2 (4ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић