Победе јуниора и кадета у мечевима 6. кола националног шампионата

60

Млађе селекције нашег клуба одиграле су током викенда утакмице 6.кола у својом одговарајућим лигама и забележили су нове победе.

Јуниори су играли у Крагујевцу и савладали су домаћи Раднички 1950 резултатом 99:73, док су кадети у Београду савладали вршњаке из екипе Раднички доо 89:59;

Меч који је одигран у дворани „Гордана Богојевић“ решен је већ након првог полувремена у коме су црвено бели предвођеним најефикаснијима Гачићем (23п) и Гагићем (20п) створили предност од 18 поена (52:34) и у другом полувремену мирно привели меч крају за добар старт сезоне 4-0.

КК Црвена звезда мтс: Дробњаковић 9, Радовановић 5, Авлијаш 7,Гачић 23, Гагић 20,Бабић 3, С.Лукић 2, Дабић 11, О. Лукић 4, Давидовић 7,Новчић 8;

У наредном колу екипа коју са клупе води Бранко Јоровић састаће се са екипом Спартака (субота, Баскет сити).

Кадети су савладали у дворани Баскет сити екипу Раднички доо са 89:59 и тако забележили и 4.победу уз 1 пораз.

Најефикаснији су били Костић са 20, Ковачевић са 17, док је Влајић поново имао дабл дабл учинак са 11 поена и 12 скокова.

Ни ова утакмица није имала резултатску неизвесност практично од краја прве четвртине коју су црвено бели добили резултатом 25:7.

КК Црвена звезда : Костић 20, Цолић 2, Бјелица 8, Којић 7, Вукосављевић (9ас),Милосављевић, Виторовић 5,Цвијетић 3, Ковачевић 17,Контић 4, Спасојевић 12, Влајић 11+12ск;

У наредном колу кадети ће гостовати вршњацима екипе Бека у хали у Падинској Скели.