Друга победа у Еврокупу, Звезда убедљива у Израелу

91

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Рамат Хашарон и у Израелу и оствариле другу победу у Еврокупу, 79-61 (16-17, 18-12, 24-22, 21-10).

Током целог тока утакмице Црвена звезда је контролисала дешавања на паркету, осим у завршници првог периода игре. Без Шарли Колијер Рамат Хашарон није био конкурентан противник нашем тиму.

Црвена звезда је отворила утакмицу серијом 7-0, и тек после близу три минута игре Рамат Хашарон долази до првих поена. Са две мини серије су успеле да се врате у меч, Звезда да одбије први налет тројком Тине Јаковине (7-12), али је финиш припао домаћој екипи. Сар је погодила за три поена, Карш изједначила, а Нешер новом тројком донела 17-16 својој екипи за крај прве деонице.

Сар је држала Рамат Хашарон у игри, погодила је нову тројку, уписала асистенције за Алишу Џенкинс и Ротем Шустер и до средине друге четвртине Рамат Хашарон је имао 27-24. И то је било то, Звезда је заиграла своју игру, диктирала ритам, и серијом 10-2 завршила полувреме, 29-34.

Црвена звезда је контролисала предност у наставку, тројку Данијеле Карш вратила је одмах Нађа Недељков, што је био битан тренутак. Креирала је серију 8-0, уз тројку и Снеже Чолић, а затим је управо Нађа Недељков донела и прву двоцифрену предност, коју је потврдила новом тројком Челси Хал, (43-53). Рамат Хашарон је серијом 8-2 успео да смањи разлику, Снежана Богићевић погодила уз фаул, а Алиша Џенкинс није била бржа од сирене за 51-58 пред последњих десет минута.

Звезда је наставила своју серију између две четвртине до 11-0 и преломила утакмицу у своју корист. Није служио шут домаћу екипу, прве поене постигли су са линије за слободна бацања после четири пуна минута, а из игре једине поене тек у самом финишу. Максималних +21 после тројке Тамаре Чорто наш тим је имао у последњем минуту, а Дор Сар и Алиша Џенкинс са пенала поставиле коначних 61-79.

Најефикаснија Челси Хал са 15 поена, Снежа Богићевић је постигла један мање, а Александра Катанић 12.

Након гостовања у Врбасу, Црвена звезда ће дочекати пољског шампиона, Лублин, у дуелу за друго место. Лублин и Црвена звезда имају исти скор (2-2) пред последња два кола која ће Звезда одиграти на свом паркету.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 2 (2ск 1ас 1укл), Хал 15 (6ск 2ас 6укл), Чорто 3, Богићевић 14 (5ск 1ас 2укл), Зечевић, Катанић 12 (6ск 6ас 1укл), Недељков 7 (1ск 1ас), Бојовић 4 (4ск 1ас), Мишељић 2 (1ск), Јаковина 8 (4ск 6ас), Чолић 5 (3ск 5ас 2укл), Аифува 7 (7ск 1ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић

Претходни текстИвановић: Момци раде добро, стрпљења и вере, фокус само на АСВЕЛ-у
Следећи текстЦрвена звезда Грундфос – Лавови 36:16 (17:7)