Црвена звезда Грундфос – Лавови 36:16 (17:7)

128

Рукометаши Црвене звезде Грундфос лако су „прескочили“ прву препреку у Купу Србије, регион Београд. Звезда је у „Шумицама“ убедљиво савладале Лавове у претколу Купа Београда 36:16 (17:7).

Тренер Ђурковић искористио је прилику да равномерно расподели минутажу, имајући у виду да је Звезда већ у петак поново на паркету у Прокупљу. Сви играчи су добили шансу против члана Супер Б лиге и већ у уводним минутима практично решили меч.

Звезда је отворила меч серијом 5:1, затим повела 10:5, а Урош Симић са три везана гола донео двоцифрену разлику пред сирену за крај првог полувремена – 17:7. У наставку, Звезда је у истом ритму играла до краја, повећавала разлику до коначних 36:16.

Најефикаснији са 8 голова био је Душан Шмигић, по 5 су постигли Иван Хорват, Урош Симић и Урош Колунџић.

Противник Црвене звезде у полуфиналу Купа Београда биће познат накнадно, а могући противници су Обилић, Колубара и бољи из дуела Рекреативо – Синђелић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС – ЛАВОВИ 36:16 (17:7)
Београд, хала: „Шумице“. Гледалаца: 55. Судије: Бранислав Вујановић и Димитрије Матић (Београд). Искључења: Црвена звезда 4, Лавови 6 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(3), Лавови 4(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГРУНДФОС: Ђуровић 1, Хорват 5(1), Симић 5, Ненадић 2, Мајдуб 4, Колунџић 5, Радовановић 1(1), Гемаљевић, Мајес, Јелић, Шмигић 8, Кнежевић, Перић, Бујишић 1, Шљукић 1(1), Канкараш 3. Тренер: Ратко Ђурковић

ЛАВОВИ: Васић, Колаковић 1, Дабовић 1, Јовановић 4(1), Милинчић 1, Радисављевић, Савић, Пековић 2, Јелачић, Мијатовић 3, Подрашчић, Вуковић 1, Милићевић, Вокши 1, Милошевић 2. Тренер: Зоран Тодић