Осма победа у низу и јесењи наслов за црвено-беле

98

Рукометашице Црвене звезде савладале су Слогу из Петровца на Млави 31:25 (24:15) у оквиру 8.кола Супер Б лиге и обезбедиле прво место пред јесењу паузу.

Црвена звезда је већ на старту повела 6:0, уз четири гола Јане Момчиловић. У наставку меча су се гошће консолидовале, али не и да угрозе Звездину предност, која је до полувремена расла. Андреа Бонер и Вања Ђорђевић су потврдиле 24:15 пред одмор.

Изабранице Весне Бојковић су контролисале разлике до финиша меча када су у головима у серији дошле и двоцифрене разлике. У последњем минуту екипа Слоге је успела да смањи разлику и дође до коначних 41:33.

Андреа Бонер, најефикаснија са 9 голова, Јана Момчиловић је постигла 8, Вања Ђорђевић 5, Кристина Цвијановић и МВП утакмице Ива Андрић по 4.

У последњем колу Црвена звезда ће гостовати екипи Топличанина у Прокупљу, а након тога следе и обавезе у Купу Београда.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛОГА 41:33 (24:15)
Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 100. Судије: Душан Васиљевић (Пожаревац) и Жељко Васиљевић (Београд). Искључења: Црвена звезда 12, Слога 4 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(5), Слога 7(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Конатар 1, Момчиловић 8, Бонер 9(4), Ђурковић 1, Ђорђевић 5, И.Крћа 3, Тасић 1, Цвијановић 4, А.Крћа, Савић, Видић, Кострешевић 1, Андрић 4, Доровић 2. Тренер: Весна Бојковић

СЛОГА: Анкић 5, Појужина 4, Јовановић, Стојиљковић 2, Савић 2, Митић, Тодоровић 4, Дрпа 1, Милетић 9, К.Богосављевић 2, Т.Богосављевић 2, Д.Богосављевић 1, Миловановић, Радивојевић. Тренер: Срђан Илић

Претходни текстЦрвена звезда Грундфос – Дубочица 31:25 (17:10)