Звездиних 6 од 6 у Темерину

174

Рукометашице Црвене звезде остварили су и шесту победу из исто толико утакмица, тријумфом у Темерину над домаћом екипом 38:18 (24:9).

После победа у Сремској Митровици и над Напретком, црвено-беле су без проблема забележиле шести успех и остале једина непоражена екипа у Супер Б лиги.

Екипа Темерина је на старту меча водила три пута головима Ане Петровић, Вања Ђорђевић је узвраћала, а затим је уследила серија 5:0, у истом ритму су наставиле црвено-беле са две мини серије и једна велика од 7:0 за двоцифрено вођство 7:19. Како су играле током полувреме тако су и завршиле, серија 4:0 за 9:24.

Разлика је само расла у другом полувремену. Звезда је головима у серијама стигла до убедљиве победе, а тачку на меч ставила је са два гола Ива Андрић.

Кристина Цвијановић је са 8 голова предводила саиграчице, Вања Ђорђевић је постигла 7, Ива Андрић 5, док су Јана Момчиловић и Николина Видић постигле по 4.

Следе две утакмице на Бањици, а први наредни противник је Млади Радник.

ТЕМЕРИН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 18:38 (9:24)
Темеринхала: Спортска хала. Гледалаца: 311. Судије: Војислав Црњански и Никодин Бубања (Бачка Паланка). Искључења: Темерин 8, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Темерин 6(3), Црвена звезда 5(4).

ТЕМЕРИН: Зец, Дринић 3, Ј.Васић, Петровић 6(1), Миковић 2, Кнежевић 2, Васиљевић, Микушак, Ловрић, Цвелф, Ђилас, Вуковић, Томановић 1, Четић, Весић, Радић 4(2). Тренер: Јован Рисовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић, Момчиловић 4, Ђурковић 2(1), Ђорђевић 7(3), И.Крћа 1, Тасић 1, Цвијановић 8, А.Крћа, Кнежевић, Савић, Видић 4, Тамара Марковић 2, Тара Марковић 2, Кострешевић 2, Андрић 5. Тренер: Весна Бојковић