Кошаркаши Црвене звезде Сингидунум трећи у НЛБ регионалној лиги

75

Кошаркаши Црвене звезде Сингидунум освојили су треће место у овогодишњој НЛБ wхеел лиги.

Једини српски представник у НЛБ Вил лиги, београдски Сингидунум Црвена Звезда, имао је тежак задатак на последњем, одлучујућем турниру који је током викенда одржан у Словенији.

У првој утакмици црвено-бели ису дали све од себе против репрезентације Словеније али је квалитет противника као и велики број изгубљених лопти, био узрок пораза, нарочито у трећој четвртини која је, испоставиће се, била кључна. Полувреме је било завршено резултатом 35:24 да би на крају утакмице стајало 67:46. Ипак само два часа касније, потпуно другачије издање СЦЗ против црногорског Парамонта, у сусрету који је СЦЗ, у случају победе, водио на треће место.

Треба напоменути да је Парамонт и Подгорици славио резултатом 40:33.па тако да је ова утакмица била згодна прилика за реванш. Предвођени капитеном Ћирковићем, СЦЗ је ухватила залет пред крај полувремена серијом 7:0 па је на полувремену било 31:24.

Одличном игром у трећој деоници осигурана је победа, а на крају и коначних 69:44.

Заслужена бронзана медаља уз чињеницу да је београдски клуб састављен од искључиво домаћих играча, пониклих у шампиону Србије.
Параспорт Словенија – ККК Сингидунум Црвена звезда 67:46 (20:13, 15:11, 16:06,16:16)

За СЦЗ наступали су: Цвијановић 4п, Везмар 5п, Ћирковић 23п 12ск 9ас, Митровић, Пајевић 14п 8ск, Живановић и Јовановић.

КК ОСИ Парамонт – ККК Сингидунум Црвена звезда 44:69 (12:14, 12:17, 07:25,13:13)
За СЦЗ наступали су: Цвијановић 14п, Везмар, Ћирковић 28п 12ск 10ас, Митровић 5п, Пајевић 10п 12ск, Живановић 4п и Јовановић 8п.

Претходни текстСтегњајић: Заслужено прваци