Црвено-беле потврдиле прво место

90

Победом над „вечитим ривалом“ 91-76 (30-13, 25-18, 14-23, 22-22) у Хали спортова „Ранко Жеравица“ Црвена звезда мтс потврдила прво место пред старт плеј-офа.

У последњем колу Црвена звезда мтс дочекује екипу Радивој Кораћа и имаће прилику да понови учинак из сезона 2017/18 и 2018/19 са скором од 21 победе и једног пораза.

На месту где је Црвена звезда освојила 30. титулу и пришила трећу звездицу остварила је и 20. победу у ЖКЛС, без већих проблема. Осим бољег почетка домаће екипе и трећег квартала у којем су смањиле минус, Црвена звезда је контролисала резултат и рутински привела меч крају.

Видели смо два различита периода прве четвртине. Црно-беле су са две серије по 6-0 имале 12-4, а затим је Црвена звезда преузела контролу над утакмицом у другом делу прве деонице и у потпуности надиграла противника. Осим половичног учинка са пенала Јоване Боричић, што је био једини поен екипе Слађана Ивића од 4.минута, Црвена звезда је серијом 26-1 завршила четвртину у стилу, украдена лопта и полагање Александре Катанић за 13-30, уз 11 поена Маше Јанковић.

Анђела Глигић је прекинула серију Црвене звезде и пост свог тима од осам минута без поена, али шампионке Србије су новом серијом отишле на +24 на средини друге деонице, (20-44). До краја полувремена смо видели две серије на обе стране. Прву Партизана 9-0 уз седам поена Јоване Боричић, затим и 9-0 нашег тима за 31-55, уз одличну сарадњу и комбиноване поене Нађе Недељков и Александре Катанић.

У наставку екипа Слађана Ивића је поенима у серији успела да преполови минус, али не и да озбиљније угрози предност Црвене звезде. Милина Мишељић је после лепе акције поставила 54-69 пред последњих десет минута. Током већег дела четврте четвртине Црвена звезда је имала сигурну предност, противник је у финишу мини серијом смањио на 69-79, да би Софија Олић тројком донела 72-80. Брзо су црвено-беле одбиле налет и тројком Нађе Недељков потврдиле победу. Анђела Глигић је поставила коначних 76-91.

Нови дабл-дабл учинак оствариле су Маша Јанковић са 17 поена и 11 скокова, и Александра Катанић са 12 поена и 10 ухваћених лопти. Нађа Недељков је убацила 14, Милина Мишељић 13 поена.

Пред последње коло познато је да су нишки Студент и Пролетер 023 и Зрењанина нови прволигаши, док су на корак Новосадска ЖКА од повратка и Тополчанка из Бачке Тополе од дебитантског наступа у ЖКЛС наредне сезоне, два кола пре краја такмичења.

Сигурни учесници плеј-офа су Црвена звезда, Арт Баскет, Краљево и Војводина 021. Уколико Краљево у последњем колу савлада Партизан 1953 задржаће трећу позицију, а противник Црвене звезде у полуфиналу биће Војводина 021.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 7 (5ск 1укл 2блк), Наумчев 5 (1ск 3ас 1блк), Чорто 2 (1ск 3ас), Зечевић 2 (1ас 1укл 2блк), Катанић 12 (10ск 3ас 2укл), Спасовски (1ас), Јанковић 17 (11ск 1блк), Недељков 14 (2ск 3ас 1укл), Бојовић 8 (7ск 3ас 1укл), Мишељић 13 (3ск 2ас 3укл), Авлијаш 8 (3ск), Јовановић 3 (1укл 1блк). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстЦрвена звезда – Бор 34:36 (18:19)