Црвено-бели у полуфиналу ИХЛ лиге

97

Хокејаши Црвене звезде савладали су Сисак резултатом 6:2 у четвртом мечу четвртфиналне серије плеј-офа и укупним резултатом 3:1 у победама пласирали се у полуфинале ИХЛ лиге.

Звездини оклопници су повели у 9. минуту голом Душана Јанковића, а тридесетак секунди касније било је 2:0, стрелац је био Марко Драговић. Гости су преко Пузића смањили заостатак, али је у самој завршници прве трећине Угљеша Новаковић погодио за 3:1.

Средином другог периода игре Игор Митровић је повисио вођство нашег тима и најавио тријумф. У 47. минуту Роберт Сабадош се уписује у стрелце за великих 5:1. Сисак преко Враголовића постиже нови гол, а два минута пре краја меча Драговић својим другим голом поставља коначан резултат – 6:2.

Црвено-бели су на тај начин обезбедили пласман међу четири најбоља тима ИХЛ лиге и чекају свог противника у борби за финале регионалног такмичења.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИСАК 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 326. Судије: Николић, Ђ.Фазекаш, Пожар, Пердув. Казне: Црвена звезда 6 минута, Сисак 22 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Анић (1ас), Драговић 2 (1ас), Гвозденовић, Ивановић, Јанковић 1, Јовановић, Крављанац, Лештарић (2ас), Митровић 1 (1ас), Новаковић 1, Подунавац (1ас), Сабадош 1 (1ас), Шпањевић (1ас), Стојановић, Вдовић, Цвик. Тренер: Бера.

СИСАК: Андерсон, Баждар, Безук, Чанић (1ас), Дејановић, Добрић (1ас), Јарчов (1ас), Комљеновић, Краљ, Крикшић, Личина, Платужић, Пузић 1, Селитај, Станчић, Враголовић 1, Вилк. Тренер: Пеликан.

Претходни текстКраљ пао у Звездиној тврђави!
Следећи текстЗвезда је породица | Сузе радоснице звездашке породице из Лазаревца