Звездине ватерполисткиње до 19 година одбраниле титулу шампиона Србије

114

Ватерполисткиње Црвене звезде рођене 2003. године и касније одбраниле су титулу шампиона Србије, пошто су на финалном турниру на Бањици биле боље од Партизана 15:6, Војводине 12:8 и Таша 2000 21:6. Сребро је припало Војводини, док је трећи био Таш 2000, који је са убедљивих 15:5 поразио четвртопласирани Партизан.

Црвена звезда је играла у саставу: Александра Антанасијевић, Тара Пејчић, Јана Лујић, Татјана Теодоровић, Ива Лујић, Марија Тодоровић, Јована Тодоровски, Јелена Шарац, Тијана Лукић, Анастасија Корени, Андреа Гашић и Милица Зелић, а екипу је предводио Иван Филипић.

Таш 2000 је играо у саставу: Миона Ивковић, Ирина Трбанош, Катарина Стевановић, Хана Шево, Ива Маринковић, Хелена Кликовац, Јана Поповић, Јована Радоњић, Јана Јанковић, Јована Богосављевић, Исидора Петронијевић, а екипу је предводила Ивана Ћоровић.

У првом колу Звезда је лако савладала Партизан резултатом 15:6, док је прави дерби уследио у другом колу, против Војводине. Црвено-беле су сјајно отвориле меч против Војводине и после 11 минута игре било је 5:0 за екипу тренера Филипића. До краја треће четвртине се играло у серијама. Војводина је пришла на 5:3, потом се Звезда одвојила не 8:3, а потом су Новосађанке још једном нанизале три гола и смањиле на 8:6 пред почетак одлучујуће четвртине.

Са још два гола Војводина је стигла до изједначења три минута пре краја, али су се потом разиграле сестре Лујић, Јана и Ива, које су са по два гола у завршници донеле победу Звезди, а управо су оне биле најефикасније са по четири поготка, док је код Војводине исти учинак имала Сенка Бугарски.

У трећем колу није било неизвесности, Звезда је лако победила младу екипу Таша 21:6, али је тим предвођен Иваном Ћоровић остварио свој циљ победом против Партизана у другом колу и освајањем бронзане медаље.

Првенство Србије за ватерполисткиње до 19 година
Прво коло

Партизан – Црвена звезда 6:15 (2:4, 1:3, 2:3, 1:5)
Војводина – Таш 2000 13:7

Друго коло

Црвена звезда – Војводина 12:8 (4:0, 1:2, 3:4, 4:2)
Партизан – Таш 2000 5:15

Треће коло

Таш 2000 – Црвена звезда 6:21 (2:6, 0:3, 2:6, 2:6)
Партизан – Војводина 9:19

Пласман: Црвена звезда 9, Војводина 6, Таш 2000 3, Партизан 0.

Претходни текстЗвездини оклопници пред полуфиналом ИХЛ лиге
Следећи текстЗвездина пролећа – Освета Панатинаикосу и рођенданска победа против Реала