Пораз у Крагујевцу на старту другог дела сезоне

128

Рукометашице Црвене звезде поражене су у Крагујевцу у првом колу наставка, а 12.колу АРКУС лиге за жене, од домаћег Радничког 34:25 (19:14).

Ослабљене су биле наше девојке изостанком капитена Јоване Ристић, и биле у игри до финиша првог дела игре, када су успеле да стигну резултат, који су јуриле од почетка, и серијом од три везана гола биле само на гол минуса, (14:13). Раднички је одговорио истом мером, и завршио полувреме серијом 4:0 за +5, (19:14), предвођен Теодора Величковић, Ајлин Бјелак и бивша чланица Црвене звезде, Хелена Инђић, које су постигле по пет голова, укупно 15 од 19 свог тима.

У наставку, Звезда је само у првих пет минута имала прикључак, Александра Митић је смањила на 20:17, а серију грешака нашег тима Раднички је кажњавао серијом голова и брзо се одлепио на +6, у самом финишу головима најефикаснијег актера меча Теодоре Величковић и на коначних девет голова разлике, 34:25.

У редовима Црвене звезде најефикаснија је била Андреа Бонер са 7 голова, Александра Митић је била прецизна пет пута, Исидора Богуновић четири.

У наредном колу на Бањицу долази актуелни шампион, Јагодина. Десет тешких испита је испред нас.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 34:25 (19:14)
Крагујевац, хала: „СББ Језеро“. Гледалаца: 170. Судије: Зоран Попов (Нови Сад) и Горан Ристић (Кикинда). Искључења: Раднички 10 минута, Црвена звезда 2. Седмерци: Раднички 1(1), Црвена звезда 4(4).

РАДНИЧКИ: Ј.Појужина, Величковић 11(1), Бјелак 8, Рашковић, Андрић, Благојевић, Влашковић, Стојиљковић 1, Микић, К.Петровић 5, Ж.Појужина, Т.Петровић 2, Инђић 5, Петковић, Ранковић, Тодоровић 2. Тренер: Радан Ровчанин

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Шашић, Петковић, Момчиловић 3, Бонер 7(2), Ђурковић 1, Јелић, И.Крћа 2, Сташић 3, Цвијановић, А.Крћа, Богуновић 4(2), Митић 5, Кострешевић, Андрић. Тренер: Весна Бојковић

Претходни текстЗВЕЗДАШИ, ВИДИМО СЕ НА МАРАКАНИ!