Звезда савладала Јесенице у ИХЛ лиги

106

Хокејаши Црвене звезде остварили су другу победу у другом делу ИХЛ лиге, против Хидриа Јесеница резултатом 5:3.

Крајем прве трећине црвено-бели су повели голом Марка Драговића. У 28. минуту Драговић се поново уписао у листу стрелаца, а гости су преко Чекмарева смањили на 2:1, колико је било на крају другог периода игре.

Звезда је голом Лазара Лештарића повела са 3:1, али су гости са два гола за 4 минута дошли до изједначења. У 55. минуту Марко Младеновић доноси нову предност нашој екипи, а тријумф црвено-белих потврдио је Лештарић својим другим поготком у последњем минуту меча – 5:3.

Са овом победом хокејаши Црвене звезде изједначили су се на табели са Триглавом и Јесеницама, а наредни ривал изабраницима Николе Бере биће другопласирани Сисак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХИДРИА ЈЕСЕНИЦЕ 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Т.Фазекаш, Младеновић, Пожар. Казне: Црвена звезда 10 минута, Јесенице 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Бодиш, Анић, Драговић 2 (1ас), Лештарић 2 (1ас), Новаковић, Сабадош, Јанковић, Митровић, Младеновић 1, Шпањевић (2ас), Цвик, Ивановић (1ас), Крављанац, Милошевић, Вдовић. Тренер: Никола Бера.

ЈЕСЕНИЦЕ: Жагар, Пањтар, Батич (1ас), Чекмарев 2, Простор, Шарпанскик, Воробев (3ас), Бохинц, Егоров, Кумановић, Лесничар, Сершен, Балох 1, А.Лукан, Д.Лукан, Облак (1ас), Поточар, Миклич, Светина. Тренер: Габер Главич.