Кадеткиње одличне, пет!

48

Црвено-беле у петом колу Триглав ЖКЛС савладале до овог кола једну од три непоражене екипе, Рас у хали СЦ „Раковица“ 76-47 (16-12, 20-9, 24-16, 16-10) и наставиле са одличним успехом.

Без проблема је селекција тренера Немање Планојевића обезбедила пету победу у низу. Црвено-беле су отвориле утакмицу серијом 8-2, разлика коју су контролисале до финиша четвртине, када је Марта Бајић погодила за домаћу екипу и смањила минус на 12-16. Бајићева је и на старту другог периода предводила своју екипу, уз поене Елене Југовић, Рас је успео да изједначи на 20-20 у 14.минуту. Озбиљно су схватиле противника црвено-беле, дозволиле свега један поен до краја и са две серије по 8-0 преломиле утакмицу и на одмор отишле са 21-36.

Серија између две четвртине се наставила до 14-0, а разлика је расла, па се у последњи период ушло са +23 после поена Таре Дацић, (37-60). У последњем кварталу Звезда је ишла до максималних +37 (37-74) у укупној серији 16-0, уз тројке Јулије Матић и Ане Јованов. Рас је прве поене постигао на уласку у последњи минут, када је серијом 10-2 смањио минус и поставио преко Наталије Станишић коначних 47-76.

Ана Јованов се на прави начин вратила на паркет и са 18 поена била најефикаснија. Ана Милановић је убацила 14, двоцифрене са по десет поена биле су Анђела Данић и Тара Дацић.

Црвена звезда у наредном колу дочекује Систем 2000 из Смедеревске Паланке.

ККЖ Црвена звезда мтс: Данић 10, Дракул, Зечевић, Милановић 14 (8ск), Дацић 10, Јованов 18 (7ск 5зкл 4ас), Матић 6, Вукша, Шћепановић, Јевтовић 8 (11ск), Ђурђевић 8, Стојановић 2. Тренер: Немања Планојевић