Звезда убедљива против Војводине

58

Хокејаши Црвене звезде остварили су и шесту победу у ИХЛ лиги пошто су савладали новосадску Војводину са 6:1.

Црвено-бели су повели голом Андреја Цвика у завршници прве трећине. На 2:0 повисио је Игор Митровић у 28. минуту, а одмах су гости узвратили преко Милоша Пушца. Пред сам крај другог периода игре Павле Подунавац је сместио пак у гол гостију за 3:1.

На почетку последњих 20 минута и Душан Јанковић се уписао у Звездине стрелце. У 53. минуту Лазар Лештарић је постигао пети гол за наш тим, а коначан резултат поставио је Реља Јовановић два минута пре последњег судијског звиждука – 6:1.

Црвена звезда се учврстила на 2. месту на табели групе Југ са 18 бодова и остало је да се одигра још два сусрета, са Медвешчаком и Младости у гостима, до краја првог дела такмичења у ИХЛ лиги.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Николић, Ђокић, Диманић, Младеновић. Казне: Црвена звезда 8 минута, Војводина 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић (2ас), Лештарић 1, У.Новаковић, Подунавац 1, Сабадош, Јанковић 1 (2ас), Марковић, Младеновић, Шпањевић, Цвик 1 (2ас), Јовановић 1, Крављанац (1ас), Милошевић, Митровић 1, Стојановић. Тренер: Бера.

ВОЈВОДИНА: Гнип, Падалиста, Чурћић, Мирков, Н.Пушац, Томашевић, Ђорђевић, Бугарски, Грмовић (1ас), Марковић, М.Пушац 1, Вучуревић (1ас), Бјелогрлић, Ченгери, Јерковић, Радосављевић, Екмешчић, Милићевић, Николић, Обрадовић. Тренер: Дроздик.

Претходни текстИванић: Деца извукла најбоље из нас