Пораз у Милану, Црвена звезда без шансе

43

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у утакмици 7.кола Евролиге од екипе Арманија у Милану резултатом 79-62 (24-6, 19-21, 19-23, 17-12).

Најефикаснији код црвено белих, који сада имају скор 2/5, били су Митровић са 17 и Добрић са 13 поена.

Меч у „Медиоланум форуму“ црвено бели су изузетно лоше отворили, почело је резултатом 13-0 за домаћина, у 8.минуту било је 16-2, и практично тај изузетно лош увод и лоша четвртина, (завршена резултатом 24-6), одредили су и даљи ток меча у другој утакмици дуплог викенда. Без свежине, (4.утакмица у само 6 дана), решења у нападу, црвено бели једноставно нису имали снаге да припрете изузето мотивисаном и квалитетном домаћину који је на полувремену водио 43-27.

Наставили су црвено-бели да се боре, успели су да преполове заостатак у једном тренутку када је на семафору стајало 56-47, али домаћин је брзо одговорио са 4 везана поена и поново стекао двоцифрену предност коју је сачувао до краја меча.

Најефикаснији код екипе Армани Олимпије, која сада има скор 6/1, био је Шилдс са 18 поена.

КК Црвена звезда мтс: Лазаревић 7, Волтерс 2, Ускоковић 6, Давидовац, Митровић 17, Лазић, Калинић 8, Добрић 13 , Холинс 6, Симоновић, Кузмић 3, Цирбес.

Црвена звезда наредни меч игра у Евролиги игра наредног четвртка од 18 часова против Панатинаикоса, а наредни дуел у АБА лиги очекује их већ у понедељак, против екипе Меге у хали Александар Николић.

Претходни текстЦрвена звезда Грундфос – Војводина 32:28 (16:16)