Девета победа у низу Звезде у Сремској Митровици

78

Црвено-беле рукометашице савладале су екипу Срема 34:31 (16:14) у хали „Пинки“ у Сремској Митровици, у оквиру 11.кола Супер Б лиге.

Изабранице Весне Бојковић су забележиле девету победу у низу добром игром у другом полувремену. Сремице су парирале у првом ползвремену, резултат је био у егалу до финиша.

Истакла се Тамара Јелић, која је у првом полувремену имала двоцифрен број одбрана, уз два седмерца. Домаћи тим је први стигао до вођства, а Звезду је у игри одржавала капитен Јована Ристић, која је постигла четири од пет голова. Током већег дела полувремена видели смо игру гол за гол, Срем је углавном до голова долазио преко контранапада, а у првој половини првог полувремена видели смо чак седам седмераца.

У финишу полувремена Тамара Ђурковић је са четири везана гола донела Звезди 14:16 пред одмор.

У другом полувремену на голу је стајала Александра Крћа, појачање црвено-белих из ОРК Београда. Црвено-беле су контролисале разлику и постепено градиле резултат, мини серијама повећавале предност, да би у финишу захваљујући доброј игри у оба правца Ларе Кунчер серијом 4:0 рутински привеле меч крају, (27:34). Срем је успео до краја да преполови разлику са четири везана гола, али победник је већ био познат, 31:34.

Најефикаснија са 10 голова била је Тамара Ђурковић, капитен Јована Ристић је погађала мрежу 7 пута, Анђела Гуџић 6.

Црвену звезду у недељу очекује заостали дуел 8.кола против другопласиране екипе Београда, меч који је јако битан.

СРЕМ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 31:34 (14:16)

Сремск Митровица, хала: „Пинки“. Без гледалаца. Судије: Душан Васиљевић и Жељко Васиљевић. Искључења: Срем 6, Црвена звезда 10 минута. Седмерци: Срем 7(5), Црвена звезда 9(7).

СРЕМ: Јанковић, Танчик, Петровић, Миљковић, Митић 4(1), Паунић 5, Петровић 2, Спасојевић, Комненовић 6, Шерфези 1, Чоловић, Ћетковић 7(2), Касаповић, Стевић 6 (2). Тренер: Душан Дрча.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић, Петковић 3, Момчиловић, Ристић 7(3), Ђурковић 10(4), Ћорић, Ерић, Јелић, Крћа, Ердељановић, Кунчер 2, Гуџић 6, Кострешевић 5, Андрић 1. Тренер: Весна Бојковић.