Млађи јуниори/ке у последњој серији првенстава Београда

66

За најуспешније атлетичаре Београда последњи у овој зимској сезони борили су се млађи јуниори и јуниорке.

Одмах на почетку такмичења трка пуна неизвесности. У фото-финишу атлетичарка Црвене звезде, због техничке грешке у трци на 60 метара препоне испустила је победу за једну стотинку. Ана Лазаревић освојила је сребрну медаљу у времену 8.99 секудни.

У трци на 60 метара за млађе јуниорке, Петровић Милена била је друга са 8.31 у Б финалу, док је бронзану медаљу у финалној трци резултатом 8.04 освојила Милинковић Лена.

Михаило Киш, прошлонедељни првак Београда, у старијој конкуренцији био је други у Б финалу са 7.58 секудни, а његов друг из групе тренера Љубише Стевановића, Александар Мићић освојио је сребрну медаљу у времену 7.26.

Мићић је поред вицешампионске титуле у спринту, додао титулу у скоку удаљ. Победнички скок износио је 6.57 метара.

Јована Милошевић је у неизвесној трци испустила победу на 200 метара за само пет скотинки. Сребрну медаљу освојила је резултатом 25.88 секунди.

У конкуренцији млађих јуниора, Петар Андровић био је трећепласирани са 24.27.

Титулу првакиње Београда понела је Томашевић Милица на 1500 метара са тачно 20 секунди испред другопласиране. Победничко време износило је 5:04.95.

Остале незваничне резулате можете погледати кликом на линк.