Преко Дуге до четвртфинала Купа Србије

39

Кошаркашице Црвене звезде убедљивом победом у Шапцу против Дуге 92-54 (25-13, 18-13, 22-14, 27-14), обезбедиле су пласман у четвртфинале Купа Србије.

Црвено-беле су од само старта максималним приступом контролисале утакмицу и без проблема успешно “прескочиле” прву препреку у Куп такмичењу.

Осим прве и једине предности у уводним тренуцима утакмица (4-3) екипа Дуге није успевала да парира Црвеној звезди. Звезда је наметнула свој ритам игре и брзо стигла до двоцифрене предности после поена Милице Бојовић са пенала (10-20). Јелена Јозић је тројком покушала да ухвати прикључак, али истом мером је узвратила Невена Наумчев, а први период игре завршила Милица Бојовић новим поенима (13-25).

Без промене у наставку, Звезда сигурна, добра у одбрани, уз добру селекцију шута у нападу и добре проценте за три поена Нађе Недељков, што је довело и до двадесет поена разлике. Нина Деурић је имала добре минуте средином друге четвртине, а после мини серије домаће екипе, Марија Ристић после офанзивног скока поставља 26-43 за полувреме.

Иако се већ тада наслућивао победник, Звезда је у трећем периоду потврдила победу. Имала је Дуга добре минуте на почетку трећег квартала, серију 6-0, затим тројку Милинковићеве, и покушавале су Шапчанке фауловима да поремете ритам шампиона, који је у већем делу тог периода игре погађао са пенала, али је Ивана Катанић тројком покренула серију 9-0, када је било јасно да ће Звезда заузети своје место у четвртфиналу. Марија Авлијаш је погодила за +25 пред последњих десет минута, (40-65).

У последњој четвртини, и поред три тројке Олге Степановић Звезда је имала констатних 20 поена предности, у мини серијама повећавала разлику. Катарина Дешић је тројком наговестила нову серију, са којом је стављена и тачка на утакмицу: осам поена Марије Авлијаш у серији 14-0 за коначних 54-92.

Најефикаснија је била Нађа Недељков са 17 поена, Маша Јанковић је убацила 13, по 12 Невена Наумчев и Милица Бојовић, које су ухватиле и по 9 лопти, као и Марија Авлијаш. Ивана Катанић је постигла 11 поена.

Противник Црвеној звезди у четвртфиналу биће победник дуела Студент – Новосадска ЖКА.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 12 (9ск 2ас 3укл 1блк), Дешић 3 (2ск), Катанић 11 (5ск 5ас 3укл 1блк), Милановић 4 (2укл 1блк), Чорто, Бошњаковић, Деурић 6 (2ск 1укл), Јанковић 13 (5ск 1блк), Недељков 17 (2ск), Ристић 2 (2ск 2ас), Бојовић 12 (9ск 1блк), Авлијаш 12 (3ск 4укл). Тренер: Немања Планојевић.