Успешни јуниори и кадети

71

Јуниори и кадети Црвене звезде имали су још један успешан викенд иза себе. Ривал у 12. колу Рода Јуниорској лиги Србије био је Стар, а црвено-бели су прилично рутински однели победу у Новом Саду. Првих 20 минута игре у потпуности је припало Црвеној звезди која је добром одбраном пре свега креирала вођство 24:33. Стар је успео да узврати у трећем периоду, смањио је разлику, али је Звезда поново заиграла сјајно у одбрани, дозволила ривалу само десет поена у последњој четвртини и решила питање победника – 52:65.

Најбољи појединац утакмице био је капитен црвено-белих Филип Бранковић који је меч завршио са 24 поена и седам скокова. Никола Шарановић, који је недавно скренуо пажњу јавности трипл-дабл учинком је поново пунио све колоне. Утакмицу је завршио са 12 поена, 13 скокова и пет украдених лопти. Двоцифрен је био и Владимир Павловић који је уписао 12 поена.

Стар – Црвена звезда мтс 52:65 (15:18, 9:15, 18:11, 10:21)

Црвена звезда мтс: Вукас 2, Галић 2, Радаковић, Вујичић, Михаиловић 4, Павловић 12, Шарановић 12 (13ск, 5ул), Вудраговић 3, Матовић 2, Топаловић, Радојевић 4, Бранковић 24 (7ск)

Исти ривали састали су се у 12. колу Триглав Кадетске лиге Србије. Црвено-бели су били веома убедљиви у утакмици где се питање победника није постављало дуже од десет минута. Фантастичан почетак Звезде увео је утакмицу у жељени ритам који је довео до убедљиве победе резултатом 91:48.

Најефикаснији актер утакмице био је Никола Топић који је постигао 19 поена и уз то додао пет скокова. Епитет играча утакмице припао је Луки Вудраговићу који је меч завршио са 16 поена, 7 асистенција и пет украдених лопти што му је донело индекс корисности 27. Капитен Филип Радаковић меч је завршио са 16 поена такође, док је Реља Радовановић уписао 14 кошева.

И ову утакмицу могли сте да погледате на званичном Јутјуб каналу КК Црвена звезда мтс уживо. И сада можете то учинити:

Црвена звезда мтс – Стар 91:48 (30:17, 15:11, 25:9, 21:11)

Радовановић 14, Радаковић 16, Вудраговић 16 (7ас, 5ул), Марјанац 1, Гагић 4, Топић 19, Чубрановић 3, Гачић 7 (9ск), Дабић, Радојевић 6, Вуковић 5.

У Јуниорској лиги Србије Црвена звезда тренутно заузима другу позицију са учинком од осам победа и три пораза. Кадети су на деветој позицији, али се то никако не може узети меродавним јер су црвено-бели одиграли свега шест утакмица (од 12 кола) услед бројних одлагања.