Тежак пораз и слабо издање црвено-белих против Зенита

18

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз у утакмици 16.кола Евролиге од екипе Зенита у Санкт Петербургу резултатом 98-69 (30-12, 18-25, 21-17, 29-15).

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је О’Брајант са 13 поена, Давидовац је убацио 10.

Изузетно слабо издање црвено-белих који су заправо лошим отварањем (2-11) одредили даљи ток утакмице, у којој је на почетку блистао Кевин Пангос, који је убацио осам од 11 поена Зенита, а до краја деонице и серије домаћина 14-1 дошао већ до 15 поена након 10 минута игре.

Већ после 31-12 на крају прве четвртине било је јасно да ће црвено-бели без помоћи Лојда, са Холом и Коломом који су тек почели да тренирају, тешко моћи да се супроставе, при томе и врло шутерски расположеном противнику који је до полувремена одржавао предност. Међутим, у финишу полувремена црвени-бели су направили серију 18-8 (домаћин је водио у једном тренутку 40-19) и на велики одмор се отишло са резултатом који је давао наду да кошаркаши Црвене звезде могу да се боре за преокрет у наставку утакмице.

Пангос са 15 и Берон са 11 поена били су најефикаснији у редовима домаћина, у екипи Црвене звезде Добрић је убацио 9, а О’Брајант 7 поена за 37-48.

Нажалост, друго полувреме није донело промену односа снага на терену. Зенит је наставио у истом шутерском ритму, а уз то је и трећу и четврту деоницу отварао великим серијама, које су пораз црвено-белих учиниле убедљивим.

На крају, у најлошијој представи црвено-белих ове сезоне било је -29.

КК Црвена звезда мтс: О’Брајант 13, Хол, Волден 8, Ускоковић 7, Давидовац 10, Лазић 3, Рит 2, Добрић 9, Симоновић 4, Јагодић-Куриџа 4, Колом 5.

Наредну утакмицу у Евролиги, црвено-бели играју против Панатинаикоса у Београду 30.12.2020.године.