Мушкој екипи сва три бода у градском дербију

49

Одбојкаши Црвене звезде су у заосталој утакмици десетог кола Суперлиге у гостима победили екипу Партизана са 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:16).

Звездини играчи су одлично почели овај сусрет. Сервисом и блоком су наметнули свој ритам и одржавали константну предност од неколико поена. Техничар Милош Поповић је одлично организовао игру у којој су се нападом истицали Никола Мељанац, Александар Андоновић и Лука Тадић.

После добијеног првог сета је попустила концентрација играчима Звезде који ипак нису дозволили противнику да оствари превелику разлику. Можда је кључни моменат у овом сету био при вођству Црвене звезде на 13:15. Тада су наши играчи испуцали неколико лопти у аут и Партизан је успео да поведе са 19:16, а затим и са 21:19. Најузбудљивији потез је направио Лука Тадић при резултату 22:21 када је левом руком изблокирао ефикасног коректора Партизана Мариновића. На крају, Партизан овај сет на разлику решава у своју корист.

У преостала два сета Црвена звезда је доминирала. Средњи блокер Звезде, Чедомир Станковић, се истакао прецизним одбранама и тако омогућио саиграчима успешну реализацију контранапада. Снажни смечеви Николе Мељанца су били неухватљиви, а запажену ролу је имао и либеро Јевтић. Ипак, најбољи играч утакмице је био Александар Андоновић, сигуран у пријему и луцидан у нападу. Овако квалитетна игра свих играча Црвене звезде је обезбедила важна три бода пред наредни сусрет са екипом Новог Пазара. Црвена звезда ће бити домаћин 22. децембра.

Најефикаснији играч утакмице је био Никола Мељанац из Црвене звезде са 24 поена, док је највише поена за Партизан освојио Лазар Мариновић (21).

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (22:25, 25:23, 17:25, 16:25)

Београд, дворана: СЦ “Мастер” Судије: Мирко Јанковић и Јован Јовановић.

ПАРТИЗАН: Арсеноски М. 1, Допуђ И. 1, Мариновић Л. 21, Копривица Л. 15, Хузејровић А. 1, Јанковић С. 3, Младеновић А. (Либеро), Цветковић В. 5, Јанић Б. 7. Нису играли: Сташевић Л. (либеро), Јовановић М., Лекић Ф., Петровић Д. и Томић А. Тренер: Ненад Живановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н. 24, Поповић М., Синђелић М. 8, Станковић Ч. 5, Андоновић А. 20, Јевтић П. (Либеро), Тадић Л. 13, Поповић М. Нису играли: Трифуновић Ф. (Либеро), Еремић В., Фет С. и Стефановић Н, Илић Д. Тренер: Томислав Кукањац.