Насловна Женска кошарка Пораз у Краљеву

Пораз у Краљеву

39

Други пораз у Првој женској лиги Србије црвено-беле претрпеле су у Краљеву 77-60 (15-16, 17-11, 21-17, 24-16), у оквиру 14.кола.

Искусна екипа Краљева, актуелног освајача Купа Милана Циге Васојевића умела је да искористи умор црвено-белих услед напорног и згуснутог распореда. Црвена звезда је одиграла трећи меч у претходних недељу дана.

Прва четвртина је донела егал и резултат и борбу. Краљево је имало почетну предност 7-3, брзо су одговориле црвено-беле, а серијом са пенала Нађа Недељков донела предност Звезди након 10 минута игре, 15-16.

Мини серијом Милице Бојовић и Нађе Недељков црвено-беле су стигле до четири поена плуса (19-23), које су контролисале до финиша полувремена. Анамарија Стојичић је тројком приближила своју екипу, Рачићева и Гобељићева креирали серију 6-0, а управо је Драгана Гобељић донела +5 Краљеву за крај првог полувремена, 32-27.

Покушавале су Краљевчанке да се мини серијама одлепе, али црвено-беле су одбијале налете и одржавале прикључак све до завршнице трећег квартала. Одговорност је преузела најискуснија играчица, Драгана Гобељић је везала пет поена, а затим и тројку на истеку треће четвртине за 53-44 пред последњих десет минута.

Тројка Гобељићеве је покренула велику серију Краљева, укупно 18-0, која је и преломила сусрет, (68-44). До краја меча црвено-беле су смањиле минус серијом 9-2 до коначних 77-60.

Најефикаснија је била Марија Авлијаш са 12 поена, дабл-дабл је остварила Милица Бојовић – 10 поена, уз 10 скокова, 10 поена је убацила и Нађа Недељков.

Црвену звезду очекује дуел са екипом КЖК Партизан 1953 наредног викенда.

ККЖ Црвена зведза Комбанк: Наумчев 3 (3укл), Катанић 7 (11ск 4ас 3укл), Милановић (2ск), Бошњаковић, Деурић (2ск), Спасовски 8 (3ск 3укл), Јанковић 8 (3ск), Недељков 10 (3ск 2укл), Ристић, Бојовић 10 (10ск 1укл), Авлијаш 12 (3ск 3укл), Зечевић 2 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.