За нашег „Лију“ и Црвену звезду – велика победа у Лиону!

39

Кошаркаши Црвене звезде победили су Асвел у одложеном мечу четвртог кола Евролиге као гости у Француској!

АСВЕЛ – Црвена звезда 68-89 (21-17, 17-27, 15-23, 15-22).

Црвено-бели су бриљирали у “Астробалу” и осим уводне деонице, доминирали су утакмицом у Лиону. Цео тим био је расположен за игру, али је доминирао тандем Лојд-Волден који је комбиновано убацио 49 поена!

Лојд је меч завршио са 29 поена, два скока, две асистенције и пет украдених – индекс 31. Са друге стране Волден је имао 20 поена, три скока, пет асистенција, четири украдене лопте, без изгубљене – индекс 32.

Кошаркаши Црвене звезде су преузели контролу у другој четвртини, на полувремену водили 44-38, а средином треће направили су серију 9-0 и повели са великих 65-51 и практично осиигурали победу, трећу из седам утакмица у овогодишњем издању Евролиге за скор 3-4.

Црвено-бели су изгледали моћно у дану када смо као клуб остали без легенде Милете Лисице. У одбрани чврсто, тимски, у нападу разноврсно и прецизно у шуту за три поена (11/19) па се победа практично од 25.минута није доводила у питање, а тачку на и ставио је Огњен Добрић тројком уз звук сирене.

Наредну утакмицу Црвена звезда одиграће већ у петак против Реала у хали “Александар Николић”.

КК Црвена звезда мтс: Рочести 3, Хол 4, Волден 20 (5ас 4укл), Лојд 29, Давидовац 5, Лазић 4, Рит 9, Добрић 8, Симоновић, Јагодић-Куриџа 2, Кузмић 3, Тери 2 (7ск).