Пораз рукометашица на старту Супер Б лиге

78

Црвено-беле рукометашице поражене су у Панчеву, од истоименог противника у првом колу нове сезоне Супер Б лиге – 39:32 (18:12).

Лош старт коштао је Звезду бољег резултата на премијери у Панчеву. Мотивисани домаћин је брзо стекао 6:1, пет од шест голова дело је десног крила Тијане Симић, а у 15.минуту је имао и 10:3 на свом конту. Звезда није успевала да пронађе решење у нападу, а Панчево је брзом транзицијом долазило до голова и високе предности. Бориле су се изабранице Весне Бојковић да смање минус до полувремена, али су Петронијевић и Васић новим головима обезбедиле великих +6, (18:12).

Заиграла је боље екипа са Маракане у наставку, али успела само да стигне до минуса од четири разлике након гола Јане Момчиловић, (25:21). Ипак, домаћин је одбио налет и серијом 4:0 практично одлучио питање победника пред улазак у последњих 10 минута, (31:22). До краја, Звезда је успела да ублажи пораз до коначних 39:32.

Најефикасније у редовима Црвене звезде биле су Анђела Гуџић, Тамара Ђурковић и Ивана Протић са по 5 голова, четири је постигла Јана Момчиловић.

Повољна околност за тим Весне Бојковић јесте што ће наредних пет утакмица играти у Београду. Противник у 2.колу је екипа Топличанина.

1.коло, Супер Б лига

ПАНЧЕВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 39:32 (18:12)

Панчево, хала: Хала спортова „Стрелиште“. Гледалаца: 10. Судије: Зоран Попов (Мокрин) и Горан Ритић (Кикинда). Искључења: Панчево 10 , Црвена звезда 4 минута. Седмерци: Панчево 3(3), Црвена звезда 1(1).

ПАНЧЕВО: Илић, Грговски 1, Б.Балабан, Симић 11, Станојевић, Митрић 5, Јамбрушић 2, Петронијевић 4, Д.Балабан, Симатовић 7, Пешић 1, Васић 3(3), Божиновић 5. Тренер: Марко Крстић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић, Шишић, Петковић 1, Момчиловић 4, Ристић 3, Ђуришић 1, Ђурковић 5, Ћорић, Јелић 1, Инђић 2, Ердељановић 2, Гуџић 5 (1), Кострешевић 3, Андрић, Протић 5. Тренер: Весна Бојковић