Победа над Уникахом за звездаше и самопоуздање

50

Кошаркаши Црвене звезде мтс уписали су другу узастопну победу. У дворани ’’Александар Николић’’ савладана је Уникаха резултатом 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су победу у последњем колу Топ 16 фазе Еврокупа. Црвено-бели су играли веома добро, пре свега нападачки, о чему најбоље сведочи број постигнутих поена. Нажалост, ово је био и опроштај од Еврокупу за сезону 2018/2019, али исто тако и одличан замајац за одлучујуће борбе на Купу Радивоја Кораћа и плејофу АБА лиге чија се завршница лигашког дела захуктава.

Црвено-бели су имали велики број расположених играча и то материјализовали. Пред пут у Бар минутажа је дозирана имајући у виду и тежину наредне утакмице, али и наредне борбе.

Након уводног вођства црвено-белих резултатом 4:0, Уникаха је захваљујући шуту за три поена направила серију 8:0 и преузела контролу. Гости су чували вођство, али је одговорио Џо Регланд са две украдене лопте и два лака полагања на другој страни – 18:19.

Одбрана дефинитивно није била на потребном нивоу и то је Уникаха материјализовала пре свга захваљујући изврсном шуту за три поена у првој деоници (6/10), али је Звезда имала расположене нападаче и захваљујући томе била у заостатку од само пола коша – 26:27.

Велику енергију у редовима црвено-белих унео је Немања Ненадић који је са две тројке креирао највећу предност своје екипе – 39:33. Међутим, нестваран шут за три поена држао је Уникаху у игри. Рецепт за контролу утакмице био је добар скок и то што су црвено-бели приморали госте на позициону игру. У том односу снага Звезда је поново кренула да гради вођство које је након два погођена слободна бацања Стратоса Перпероглуа износило десет поена – 51:41. Црвено-бели су наставили да играју гранитну одбрану и резултат тога је био раст предности на семафору. Највеће вођство било је и резултат након уводних 20 минута – 57:41.

И у другом полувремену Звездаши су имали прилике да виде енергичну Црвену звезду, а разлика је ишла и до плус 19 након тројке Берона – 64:45.

Узвратио је на другој страни искусни Шермандини са узастопним поенима и Уникаха је смањила разлику серијом 9:2 – 66:54.

Звезда је одбила и тај налет ривала. И успела да врати високо вођство. Након тројке Ненадића у завршници трећег периода црвено-бели су поново имали плус 16 – 81:65.

Међутим, Уникаха се није предавала. Фернандез је везао две тројке и креирао серију 8:0 која је вратила госте из Малаге на једноцифрени заостатак – 81:72. Одговорио је Перпероглу тројком из угла. Уникаха се није предавала, али контрола је била у рукама црвено-белих који су ипак мирно привели меч крају где су били веома ефикасни.

Следи Морнар у Бару, а онда и борба за други трофеј у сезони – Куп Радивоја Кораћа у Нишу.

Црвена звезда мтс – Уникаха 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)

Црвена звезда мтс: Регланд 17 (7ас, 4ул), Перпероглу 13 (5ск), Давидовац 16, Ненадић 13, Фаје 7, Берон 11, Добрић 10, Ристић, Симанић 9 (7ск), Цирбес, Оџо 9 (4ск).

Претходни текстМилојевић: Сви заслужују шансу
Следећи текстТомић: Битна победа за наставак сезоне