Без победника у „вечитом дербију“

124

Част да отворе 16. Првенство Србије у рагбију 13, припала је рагбистима Црвене звезде и Партизана, који су на Ади Циганлији по 15. пут одмерили снаге у једном од најмлађих „вечитих дербија“. Свакако утакмица Црвена звезда – Партизан оправдала је реноме „вечитог дербија“, који је по први пут завршен без победника 30:30.

Почетак утакмице то свакако није наговештавао јер су црвено-бели кренули офанзивно и већ у 33. минуту стекли осетну предност од 22:0. Партизан је у 37. минуту први пут успео да пробије одбрану наших рагбиста и постигне прве поене, па је прво полувреме завршено вођством Звезде од 22:6.

У другом полувремену црно-бели су смањили резултат на 22:16, али се Звезда поново буди на десетак минута до краја и ствара солидну предност од 30:22. Међутим, као и против Дорћола прошле недеље, и овај пут су наши рагбисти од готовог направили вересију. У 75. минуту Партизан се есејем Владимира Милутиновића примакао на 30:26, а у 79. минуту Владо Кушић постиже есеј, за изједначење.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 30:30 (22:6)

Београд 12.03.2017. Стадион: Ада Циганлија. Гледалаца 100. Судија: Радослав Новаковић. Помоћници: Ивица Ђорђевић, Урош Црнчевић. Жути картони: Црвена Звезда: Марк Пулен (10 мин), Партизан: Џавид Јашари (10 мин), Душан Милутиновић (10 мин), Стефан Илић (10 мин).

Поени за Црвену Звезду: 5 есеја – Рајко Трифуновић 8. мин, Вук Штрбац 19. мин, Милош Зоговић 22. и 64. мин, Миодраг Томић 33. мин. Голови: Владислав Дедић 5/6.

Поени за Партизан: 6 есеја – Владимир Милутиновић 37, 67, 75. мин, Перо Маџаревић 47. мин, Џавид Јашари 60. мин, Владо Кушић 79. мин. Голови: Владимир Милутиновић 3/4, Џавид Јашари 0/2

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милош Зоговић, Рајко Трифуновић, Марк Пулен, Миодраг Томић, Фини Броди, Владислав Дедић, Стефан Николић, Ненад Жујић, Вук Штрбац, Никола Васић, Драган Васиљевић, Петар Милановић, Слободан Манак. Резерве: Матеј Бајић, Драган Крањчец, Данило Косановић, Никола Ђурић.

ПАРТИЗАН: Павле Војиновић, Роналдо Битићи, Перо Маџаревић, Владимир Милутиновић, Топлица Ристић, Никола Србљанин, Џавид Јашари, Стефан Илић, Михаило Илић, Душан Милутиновић, Лео Додић, Владо Кушић, Дарио Абидиновић. Резерве: Денис Бајрами, Милан Деспинић, Денис Бибић, Драгољуб Гвозденовић.

Претходни текст„Б“ тимови: Црвена звезда – Колубара 1:2