Црвено-беле убедљиво до победе у Крагујевцу

65

Црвена звезда убедљива у Крагујевцу против Шумадије на старту домаћег шампионата.

Након првог меча у WABA лиги, уследио је и почетак домаћег шамшионата. Црвена звезда је у 1.колу убедљиво савладала Шумадију из Крагујевца 67-43 ( 15-9, 12-14, 18-10, 22-10). У црвено-белим редовима најефикаснија је била Снежана Богићевић са 13 поена.

Иако су у четвртак одиграли тешку утакмицу на самом старту регионалног такмичења против најтежег ривала, изабранице тренера Вуковића нису допустиле опуштање и било какву помисао на изненађење. Убедљивом игром су стигле и до убедљиве победе у 1.колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Крагујевчанке су резултатски биле на прагу у првом полувремену, и покушавале да прате освајача Купа, али је Звезда решила меч у другом полувремену и дошла до убедљивог тријумфа. Дабл-дабл учинак забележила је Мина Ђорђевић (12п 10ск), Ивана Катанић је постигла 4 од Звездиних 8 тројки у Крагујевцу, док је Марија Прља уписала 7 асистенција. Црвена звезда је ухватила и 45 лопти, и у потпуности искористила контролу скока. У Шумадији, Лазaрeска и Трифуновић су постигле по 12 поена.

За Црвену звезду је дебитовала и Милина Мишељић, која је за 14 минута на паркету забележила 2 поена, 4 скока и по једну асистенцију и украдену лопту.

Наредни меч на програму је у среду, када у оквиру 2.кола Црвена звезда гостује у Краљеву.

Црвена звезда: Наумчев 5 (5ск), Прља 6 (4ск 7ас), Богићевић 13 (5ск), И.Катанић 12 (4ск 3ас 3укл, 4/5 за три), А.Катанић 8 (6ск 2ас), Ћирић 1 (5ск), Ђокић, Мишељић 2 (4ск 1ас 1укл), Зукановић, Тешић, Бојовић 8, Ђорђевић 12 (10ск 2ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић