Поправка донео Звезди изједначење у финалу

57

Хокејаши Црвене звезде савладали су Партизан у другој утакмици финалне серије плеј-офа резултатом 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) и изједначили резултат у победама на 1:1.

Фантастичну партију пружио је четвороструки стрелац, капитен Црвене звезде, репрезентативац Србије, најбољи поентер, стрелац и асистент лиге Павел Поправка, који је био најзаслужнији за први тријумф у великом финалу.

Поправка је био стрелац првог гола на мечу, да би Партизан до краја првог периода игре преокренуо резултат у своју корист преко Филиповића и Бркушанина.

У 27. минуту меча капитен Звезде поравнава резултат, а ново вођство нашем тиму доноси Лукаш Клима на асистенцију Давида Сефича. Ново изједначење је уследило после гола Жукова у пауер плеју, а црвено-бели су у 35. минуту успели да поново поведу трећим голом Поправке.

Звезда је и у последњој деоници била бољи ривал. Стално је нападала и смењивали су се ударци ка голу Партизана. До краја меча још један шут Поправке је завршио у мрежи Трифунова чиме је постављен и коначан резултат меча.

У наредне две утакмице формални домаћин биће Партизан. Трећи меч игра се у петак 18. марта у леденој дворани Пионир, а четврти у недељу 20. марта на истом месту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Вјеран Презељ, Алеш Фајдига. Линијске судије: Дарко Поповић, Давид Пердув. Шутеви на гол: Црвена звезда 54, Партизан 21. Искључења: Црвена звезда 6, Партизан 22. Стрелци и асистенти: 1:0 Поправка, 1:1 Филиповић, 1:2 Бркушанин, 2:2 Поправка, 3:2 Клима, 3:3 Жуков, 4:3 Поправка, 5:3 Поправка.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хричина (одбране 18/21), Степановић, Анић, Црногорац, Николић, У. Новаковић, Пајевић, Сабадош, Живић, Бјелогрлић, Игњатовић, Керезовић, Клима, Маркелов, П. Новаковић, Поправка, Сефич, Вукићевић, Цвик, Ђаковић.
ПАРТИЗАН: М. Луковић, Трифонов (одбране 49/54), Бркушанин, Габрић, Јанковић, Комазец, Кривов, А. Луковић, Павловић, Ристић, Стоиљковић, Зубов, Чуковић, Филиповић, Миловановић, Митић, Л. Новаковић, Огризовић, Раковић, Терзић, Власов, Жуков.

Претходни текстРадоњић: Сутра, навијачи и играчи као један!
Следећи текстВечерас као против Реала, Бајерна, Локомотиве!