Радоњић: Мора да проговори Пионир у уторак!

74

Кошаркаши Црвене звезде Телеком у још једном мечу за памћење успели су да савладају грчки Панатинаикос резултатом 69:67 у препуној Комбанк арени и направили велики искорак ка Топ 8 фази Евролиге

Преко 18000 гледалаца уживало је у сјајном мечу између српског шампиона и великана европске кошарке који са клупе предводи легендарни српски играч и селектор репрезентације Србије, Александар Ђорђевић, који је на крају у неизвесној завршници припао кошаркашима Звезде.

Након меча, у изузетно посећеној конференцији, пред новинаре су изашли Квинси Милер и тренер Дејан Радоњић.

Квинси Милер:

„Било је феноменално, играли смо заједно, добро у одбрани. У првом полувремену смо лоше одиграли, али у другом је било доста боље и на крају смо забележили победу.“

Дејан Радоњић:

„Честитке играчима на новој победи у Евролиги. Хвала навијачима за амбијент који нам је помогао да освајимо нове бодове као домаћини. Све је лако кад се добије, а било би интересантно како би се коментарисало да смо изгубили. Почели смо одбрамбено добро, али надапачки лоше. Доста изугбљених лопти, од неке велике жеље смо улазили у ситуације које су изазивале грешке у континуитету за кратак преиод. Вратили смо се одбраном, па онда одржавали разлику на коректним бројкама. Наставили смо са добром одбраном и паметним нападом и с обзиром да смо играли са једним од највећих тимова у Европи који може до саме завршнице у Европи. У четвртој четвртини добром реализацијом Вилијамса су нас стигли, али смо у завршницу решили у нашу корист. Ја имам да вам саопштим нешто сасвим друго, а то је да у уторак играмо против Цедевите и у уторак мора да проговори Пионир. Све је ово лепо вечерас, али ако хоћемо Панатинаикос и следеће године онда морамо да одиграмо добро у уторак, а за то нам је потребна подршка навијача. Нећу да размишљам о Евроииги и о пласману, у уторак креће плејоф, од тога живимо.“

Кошаркаши Црвене звезде Телеком у уторак од 18:45 у хали „Александар Николић“ играју први меч полуфиналне серије АБА лиге Ј.т.д против загребачке Цедевите.