Црвена звезда лако против Цибоне

48

Кошаркаши Црвене звезде Телеком победили су Цибону у Загребу са 94:83 (24:17,26:29,25:22 и 19:15) у 25.претпоследњем колу регуларног дела АБА лиге јтд.

Изабраници Дејана Радоњића тако су стигли до 19.победе у сезони уз 6 пораза и налазе се на деоби другог места са Цедевитом.

Пред 2000 гледалаца у Дворани „Дражен Петровић“ најефикаснији у екипи црвено-белих био је Американац Квинси Милер са 18 поена и 10 скокова, док је Маик Цирбес уз 17 поена имао и 5 ухваћених лопти. Двоцифрен учинак имали су и Стефан Јовић са 13 поена и Марко Гудурић са 11.

Екипа браниоца трофеја у регионалном такмичењу контролисала је дешавања на паркету практично од почетка меча, домаћин је претио у два наврата, у финишу првог полувремена, када је достигао предност црвено-белих од 34:25 и 36:27 захваљујући тројкама Сиришчевића и Флоренса, али је коначних 46:50 на полувремену, поставио такође тројком, капитен Бранко Лазић.

На полувремену, Цирбес је имао 10, а Јовић 9 поена.У настаку слична слика на паркету у Загребу, црвено-бели су се поново брзо одлепили захваљујући кошевима Милера и Јовића у 27.минуту за предност 70:60, али је Цибона одговорила серијом 8:0, али су и тај налет након тајм – аута Дејана Радоњића, црвено-бели одбили, на крају 30 минута игре након кошева Василија Мицића било је 68:75.

На самом почетку последње четвртине, Марко Гудурић је погодио у том тренутку, седму тимску тројку на мечу, одлепио црвено-беле на +10, а ту разлику одржавали су Штимац, Мицић и Симоновић са две тројке, за на крају, потпуно заслужену победу кошаркаша Црвене звезде Телеком у Загребу 94:83.

Црвена звезда Телеком:

Кинзи 2, Ребић, Дангубић 5, Лазић 7, Мицић 7, Симоновић 6, Гудурић 11, Јовић 13 и 4 ас, Милер 18 (3-6 за три, 10 ск), Цирбес 17 и 10 скокова, Штимац 8.

Одмах по завршетку утакмице, црвено-бели се аутобусом враћају за Београд, већ у четвртак следи селидба у Истанбул на меч са Фенербахчеом, а лигашки део такмичења у АБА лиги јтд кошаркаши Црвене звезде Телеком окончаће у понедељак 7.марта од 18 часова утакмицом против Крке у дворани „Александар Николић“ у Београду.